Profesinės sąjungos pirmininkas iš tarnybos skuba į Pabėgėlių registracijos centrą

  • 0 Comments
  • 1375 Views

Į Pabėgėlių registracijos centrą Vilniuje, po tarnybos, padirbėti keletą valandų kas vakarą skuba ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.
Anot jo, vos išgirdęs, kad reikalingi savanoriai, jis suskubo į pagalbą.

„Jeigu galime padėti, privalome tai padaryti, nes jei nebus savanorių, karo pabėgėliai iš Ukrainos tiesiog turės ilgai laukti eilėse, kol bus sutvarkyti reikiami dokumentai, ir kol jie galės gauti pagalbą, kurios taip reikia šiuo metu. O juk didžioji dalis pabėgėlių – mamos su vaikais, vyresnio amžiaus žmonės“, – sakė V.Jagminas.

Pradėdamas darbuotis Pabėgėlių registracijos centre jis žinojo, kad pareigūno darbo patirtis čia labai padės.

Anot Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko, nuo karo bėgantiems žmonėms labiausiai reikia psichologinės pagalbos ir užtikrinti saugumo jausmą.

„Nežinau kokie jausmai tvyro jų širdyse, tačiau šiuos žmones labai suprantu. Netekti artimųjų, namų, Tėvynės vienu metu – didžiulis išbandymas. Labai norėčiau, kad tie troliai, kurie internete rašo, jog ukrainiečiai atima iš lietuvių viską, ateitų padirbėti į centrą ir susidurtų su šiais žmonėmis ir jų skausmu akis į akį, gal tuomet kitaip viskas jiems atrodytų. Dauguma lietuvių labai draugiški, daug nesvarstydami atvėrė savo namų duris, dalijasi tuo ką turi ir yra visa širdimi su šiais žmonėmis ir Ukrainos kovotojais, negalvodami, o kas man už tai“, – sako V.Jagminas.

V.Jagmino vadovaujama Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga neliko nuošalyje ir kai išgirdo, jog reikalinga pagalba Trakuose apsistojusiems vaikams iš Ukrainos – nupirko reikalingų daiktų šildytuvų, dovanų vaikams.

„Reikia pažiūrėti į vaikų akis, jos jau kitokios, jose karas įrėžė gilų sielvartą. Grįžęs iš centro visada pagalvoju, kaip mes gerai gyvename, kokie laimingi. Tikriausiai dauguma žmonių, prasidėjus karui pervertino vertybes ir suprato, kokie maži, įprasti dalykai, ne daiktai, gali būti didžiulė laimė“, – pasakojo V.Jagminas.

Pasak profesinės sąjungos pirmininko, ukrainiečių vienybė, gebėjimas susiburti į bendruomenes parodė, kokia tai jėga.

„Mes buvom primiršę tai, užliūliuoti laisvės ir nepriklausomybės ramybės, besistengdami uždirbti naujesniam baldui, modernesniam televizoriui, automobiliui… Turime imti pavyzdį, burtis į bendruomenes, nes kartu vienybėje esame stipresni, didesni, neįveikiami. Bendrystės jėgą ne kartą pajutau būdamas tiek profesinės sąjungos nariu, tiek vėliau jos pirmininku, tad kviečiu tuos Vilniaus apskrities statutinių įstaigų ir ne tik jų pareigūnus ir darbuotojus, kurie dar vis abejoja  ir svarsto, prisijungti prie profesinės sąjungos, nes tai taip pat tam tikra savanorystė“, – sako V.Jagminas. Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas taip pat pakvietė visus, kurie gali, nori, bet dar neišdrįso, pasimatuoti savanorystę Pabėgėlių registracijos centre.

administrator