Profesinės sąjungos: sutaupytos lėšos turi atitekti visiems darbuotojams po lygiai

  • 0 Comments
  • 1257 Views

Pirmadienį vykusiame Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo komiteto posėdyje buvo svarstytas tik vienas klausimas – Vilniaus apskr. VPK sutaupytų darbo užmokesčio asignavimų, vykdant 2021 m. biudžetą, skyrimo Vilniaus apskr. VPK darbuotojams paskatinti principų nustatymas.

Komitetas turėjo aptarti ir pasiūlyti kaip turi būti paskirstytos sutaupytos darbo užmokesčio fondo lėšos darbuotojams.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Stravinskas informavo, jog tiksli sutaupytų lėšų suma dar nėra žinoma, tačiau akcentavo, jog tikriausiai vienkartinės išmokos darbuotojams bus išmokėtos panašiai kaip ir pernai – prieš Kalėdų šventes.

Iš viso Vilniaus apskr. VPK dirba 1929 darbuotojai, laisvų pareigybių yra 571.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – VAITĮPS) atstovai Vitalijus Jagminas ir Martynas Drūlia komitete išsakė savo nuomonę, jog sutaupytos lėšos turi būti paskirstytos visiems darbuotojams vienodai, nes jos susikaupė dėl esamų laisvų pareigybių, o tai reiškia, kad kitiems darbuotojams dėl to padidėjo darbo krūvis.

Anot VAITĮPS pirmininko V.Jagmino, tokiu būdu skirstant sutaupytas lėšas būtų išvengta subjektyvumo ir kolektyvo supriešinimo.

Tokiam siūlymui pritarė ir kiti komiteto nariai, papildydami, kad išmokos būtų skirtos visiems darbuotojams, išskyrus tuos, kurių paskatinti negalima dėl Vidaus tarnybos statute nurodytų priežasčių.

Valdymo komitetas ilgai diskutavo ir ieškojo geriausių sprendimų darbuotojams. Galiausiai nutarė siūlyti, kad sutaupytos lėšos būtų skirtos realiai dirbantiems darbuotojams paskatinti (neįskaitant vaiko priežiūroje esančių ir į misijas išvykusių darbuotojų). Skirstant lėšas darbuotojų paskatinimui, į padalinio laisvų pareigybių skaičių neatsižvelgti.

Pasak Vitalijaus Jagmino, komiteto nariai pasisakė ir balsavo už tai, kad išmokos būtų skirtos visiems dirbantiems darbuotojams vienodai, išvengiant subjektyvaus administracijos vertinimo pagal neaiškius kriterijus „myliu-nemyliu“, jeigu vadovai pasisakys prieš išmoką kažkokiam darbuotojui, savo motyvuotą paaiškinimą turės išdėstyti padaliniui.

„Valdymo komitetas priėmė sprendimą, kuris turi padėti išvengti išmokų skyrimo pagal simpatijas ir antipatijas, kurios dažniausiai neturi nieko bendro su darbuotojo atliekamo darbo kokybe. Tikime, kad racionalų galutinį sprendimą priims Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas, kuris neskaldys bendruomenės, o vienys ir skatins siekti bendrų rezultatų“, – sakė VAITĮPS pirmininkas V.Jagminas.

administrator