Rūpestis pareigūnų sveikata subliūkšta Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre

  • 0 Comments
  • 1158 Views

Kai Seimo nariai, tokie kaip V.Bakas, T.Tomilinas, galimai paveikti Lukašenkos propagandos arba siekdami politinių dividendų uoliai rūpinasi nelegaliai į Lietuvą patekusių migrantų sveikata ir teisėmis, siūlyčiau Jiems dar kartą perskaityti duotos priesaikos žodžius: „prisiekiu būti ištikimas Lietuvos Respublikai; gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą; visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.“

Rimantas Liepa, Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas.

O po to paklausti jų, ar kada nors ne dėl reitingų, nuodugniai domėjosi kaip rūpinamasi pareigūnų, kurie tarnauja Tėvynei, Lietuvos Žmonių gerovei, sveikata?

Nesenai buvau komandiruotas į Medininkų užsieniečių registracijos centrą (MURC), kuriame situacija sudėtinga, o kolegų pagalba itin svarbi ir reikalinga.

Komandiruotės metu man paaštrėjo skausmai nugaros srityje, buvo sudėtinga judėti, kamavo skausmas. Tuo pat metu  teko susidurti su tokius pat simptomus jaučiančiu nelegaliai į Lietuvą patekusiu migrantu.

Migrantas pas gydytoją apžiūrai pateko per dvi ar tris dienas ir net gavo siuntimą į Santaros polikliniką pas specialistą. Aš užsiregistravau pas šeimos gydytoją vizitui telefonu tik po 12-13 dienų ir gavau siuntimą pas specialistą VRM Medicinos centre, kuris galės mane priimti tik po 40-50 dienų.

Taip nutiko, jog migrantą į polikliniką teko vežti man. Atvykus sutartu laiku specialistas jį apžiūrėjo ir dar nusiuntė papildomiems tyrimams, kaip kad ir turėtų būti. Tad per tris-keturias valandas jam buvo padaryta: širdies kardiograma, rentgenas, atlikta oftalmologo apžiūra, paimtas kraujas ir paskirtas pakartotinis vizitas pas specialistą po kelių dienų.

Tuo tarpu aš, pasienio pareigūnas, pas gydytoją neurologą patekau po 40-50 dienų ir kol laukiau savo vizito, išgėriau ne vieną saują tablečių (teko gydytis kaip išmanau). Tiesa per tas dienas, kol laukiau vizito, man irgi padarė rentgeno nuotrauką, nors, kaip vėliau paaiškėjo, jos reikėjo, nes prieš kurį laiką buvau pasidaręs magnetinio rezonanso tyrimą. Gydytojo apžiūra truko apie 15 min., iš kurių maždaug 10 min. jis pildė elektroninę formą kompiuteriu, pažiūrėjo nuotraukas, tiesa, paklausė kur skauda.

Specialisto apžiūros išvados ir verdiktas buvo kone identiškas su internete skaitytu straipsniu apie nugaros skausmus, kurį radau skausmams užklupus prieš pusantro mėnesio – degeneraciniai stuburo procesai, ataugos, reikia daryti mankštą ir sportuoti, gydymo nėra ir vaistai, kuriuos gėriau pasirodo buvo ne tie. Specialistas išrašė vaistų, kuriuos turėčiau gerti ir pasakė, kad tokiu atveju būtų gerai reabilitacija, bet gauti ją nedelsiant – problema. Pasiūlė reabilitaciją susirasti pačiam per kokius nors gerus pažįstamus.  

Nuėjau į registratūrą užsiregistruoti pas reabilitologą. Ir ką jūs manot? Man nereikės net pusės metų laukti ir greičiausiai po kokių penkių mėnesių aš pas jį pateksiu, vadinasi dar po kokių pusės metų (čia jau mano nuomonė) pakliūsiu ir  į reabilitaciją, galbūt!

Po apsilankymo pas specialistą VRM Medicinos centre pasijutau tarsi po vizito pas kaimo bobutę žolininkę.

Kantrybės taurę perpildė ne tik mano paties asmeninė patirtis, bet ir daugybės pareigūnų liudijimai ir pasakojimai apie jų patirtis VRM Medicinos centre. Supratau, kad tylėti nebegalima.

Ne vienam kolegai medicininės paslaugos pajutus rimtus sveikatos sutrikimus suteikiamos pavėluotai, praėjus mėnesiui ar daugiau, kai skausmai būna praėję arba liga progresavusi. Apie modernius tyrimus, tokius kaip magnetinis rezonansas, galima tik pasvajoti, juk yra „visagalis“ rentgenas.

Pareigūno sveikata – pareigūno reikalas, o VRM Medicinos centre, mano nuomone, teikiamos paslaugos yra kaip numirėliui kompresas.

Antai girdėjau, kaip kolegė ieškojo kas nutrūkusį raištį piršte prisiūs, nes, kaip ji skundėsi, po suteiktos pagalbos VRM Medicinos centre, liko kreivas pirštas.

Kitas kolega kreipėsi į VRM Medicinos centro specialistus dėl sutrikusio kraujospūdžio, nemalonaus jausmo krūtinės plote. Diagnozė ir išvados stulbinančios – Jums nieko nėra, sveikiau maitinkitės ir sportuokit.

Ir panašių istorijų yra daugybė! Tai štai, kaip rūpinamasi pareigūnų,  kurie tarnauja Tėvynei, Lietuvos Žmonių gerovei, sveikata, Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre.

administrator