Profsąjunga: kas kitas Kalėjimų departamento kriminalinės žvalgybos taikinyje?

  • 0 Comments
  • 864 Views

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos atstovas, Lietuvos probacijos tarnybos buvęs darbuotojas š.m. birželio 18 d. laimėjo teismą dėl atleidimo iš darbo, tačiau Probacijos tarnyba neskuba jo vykdyti.

Pasak iš darbo atleisto Artūro Jauneikos, tai, kad šiandien nedirba  lėmė aktyvi jo, kaip profesinės sąjungos atstovo, veikla, o ypač domėjimasis ir problemų kėlimas dėl vykusių galimai neskaidrių viešųjų pirkimų. 

Susiklosčius banalioms aplinkybėms, kai po atostogų pareigūnas nepranešęs  neatvyko į darbą, situacija galimai pasinaudojęs darbdavys pradėjo tarnybinį patikriną ir, galiausiai, jį atlikęs, apkaltinęs pareigūną ne tik pravaikšta, bet ir sulaužius priesaiką, melagingos informacijos teikimu ir kt., atleido.

Ir nors pareigūnas vėliau pateikė dokumentus apie vizitus pas gydytojus, paaiškinančius jo neatvykimą, darbdavys darė viską, kad „nepatogus“ darbuotojas į tarnybą nesugrįžtų.

Kaip sako A.Jauneika, jei situacija, kuri susiklostė jam, būtų nutikusi kitam lojalesniam, problemų nekeliančiam darbuotojui, ji, blogiausiu atveju, būtų pasibaigusi švelnesnės nuobaudos paskyrimu arba tiesiog rimtu pokalbiu su darbdaviu.

Š.m. birželio 18 d. pasibaigė teisminis procesas,  Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo A.Jauneika grąžinamas į tarnybą (į buvusias pareigas),  pareigūnui iš Lietuvos probacijos tarnybos priteistas vidutinis darbo užmokestis už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš tarnybos 2019 m. spalio 15 d. iki teismo sprendimo priėmimo dienos 2020 m. vasario 6 d. ir vidutinis darbo užmokestis nuo 2020 m. vasario 7 d. iki teismo sprendimo įvykdymo dienos (priskaičiuotas vienos dienos darbo užmokestis – 89,30 Eur.).

Procesas baigtas, tačiau, nors Lietuvos probacijos tarnybai nuostolinga neišmokėti priteistų pinigų pareigūnui bei spręsti jo grąžinimo į tarnybą klausimą, jis „pakibo“ ore.  Tai reiškia, kad kiekviena delsimo diena  Probacijos tarnybai kainuoja 89,30 Eur.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino, pagrįstai  kyla klausimas jei Kalėjimų departamentas nesiima veiksmų dėl žalos atlyginimo iš kaltų asmenų dėl neteisėto atleidimo, ar Prokuratūra imsis ginti viešąjį interesą taip pat uoliai ir ryžtingai, kaip kad ėmėsi ištirti Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos Vilniaus pataisos namų skyriaus steigimo teisėtumą?  Ar įsikiš teisingumo ministras ir ar jis imsis veiksmų, kad tie, kas priėmė žalingus tarnybai sprendimus, už juos atsakytų, juolab, kad ministras visada akcentuodavo veiklos skaidrumą.

 „Tai, kad pareigūnas jaučiasi persekiojamas ar atleistas iš tarnybos dėl profsąjunginės veiklos – rimtas signalas, jog įstaigos viduje dedasi negeri dalykai bei atskleidžia, kad įstaigoje galimai nesikalbama, nesitariama ar per menkai diskutuojama su darbuotojais, nesistengiama, jog vyrautų demokratiška atmosfera, o iškeltos problemos būtų sprendžiamos. Įstaigos viduje vykstantys procesai kelia nerimą bei klausimą, kuris profsąjungos atstovas bus kitas „teisėto persekiojimo objektas“? – sakė VAITĮPS pirmininkas.

administrator