Profsąjunga: tikimės teisingumo ir atsakomybės tų asmenų, kurie pasikėsino į profsąjungų laisves

  • 0 Comments
  • 1284 Views

Šiandien prie Kalėjimų departamento vyko Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos surengta protesto akcija. Protesto akcija surengta praėjus dviem savaitėms po Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos inicijuotos kratos profesinės sąjungos būstinėje.

Pasak VAITĮPS pirmininko Vitalijaus Jagmino, iki šiol nėra žinoma, kodėl profsąjungos būstinėje atlikta krata, ko ieškojo Kriminalinė žvalgyba, ar prokuratūros bei Kriminalinės žvalgybos veiksmai šiuo atveju buvo teisėti.

„Manome, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl profesinės sąjungos veiklos, siekiant sutrikdyti profsąjungų veiklą, pasėti nepasitikėjimą ir mesti šešėlį. Neturime ko bijoti, nes profsąjunga – ne nusikalstamas susivienijimas, todėl slėpti ir bijoti neturime ko“, – prie Kalėjimų departamento sakė Vitalijus Jagminas.

Susitikti su protestuotojais išėjęs Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Gintautas Šarauskas G.Šarauskas atstovavo Kalėjimų departamento poziciją ir įtikinėjo, jog ikiteisminis tyrimas nėra nukreiptas prieš profesinę sąjungą.

Jis pakvietė protestuotojus pasikalbėti Kalėjimų departamente, tačiau susitikimą atidėję vėlesniam laikui, įteikė Lietuvos Respublikos Konstituciją.

„Gyvename demokratinėje valstybėje, norime, kad šiuo teisės aktu būtų vadovaujamasi ir laikomasi“, – sakė Konstituciją Kalėjimų departamento atstovui įteikęs VAITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Protestuotojai pėsčiomis skubėjo į Generalinę prokuratūrą. Uždegę vilties ir šviesos žvakelę prie Generalinės prokuratūros savo skundą profsąjungos atstovai paliko Asmens dokumentų priėmime.

Skundu prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą, kad įvertinti ar Kalėjimų departamento kriminalinės žvalgybos pareigūnai, trukdydami VAITĮPS veiklą nepadarė nusikalstamos veiklos numatytos LR BK 177 straipsnyje.

„Mes tikimės teisingumo ir atsakomybės tų asmenų, kurie davė nurodymus atlikti procesinius veiksmus, kurie yra necivilizuoti ir galimai neteisėti“, –  sakė Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas.

 

Daugiau informacijos:

Vitalijus Jagminas, VAITĮPS pirmininkas, tel. +370 600 28919

Kęstutis Pauliukas, LRITĮPS pirmininkas, tel. +370 698 08445

 

 

 

administrator