Profsąjungos: ar tikrai Teisingumo ministrės nedomina informacija apie galimą korupciją Kalėjimų departamente?

  • 0 Comments
  • 1246 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų (toliau- LRITĮPS)ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – VAITĮPS) apgailestauja, kad Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska nerado laiko susitikti su profesinių sąjungų atstovais ir todėl artimiausiu metu ketina rengti protesto akcijas, imtis kitų teisinių priemonių ginant bausmių vykdymo sistemos darbuotojų interesus.

„Pirmadienį viešai kreipėmės į ministrę ir prašėme susitikti tiesiogiai, kad galėtume pasidalinti reikšminga pranešėjų pateikta informacija apie esminius epizodus Kalėjimų departamento veikloje, kuo skubiau imtis veiksmų, siekiant apsaugoti bausmių vykdymo sistemą, užtikrinti jos skaidrumą ir užkirsti jos veiklą galimai paralyžuojančius vadovybės veiksmus. Tačiau pakviesti į susitikimą ministrės nesulaukėme, o kitiems asmenims atskleisti jautrios informacijos mums neleidžia Pranešėjų apsaugos įstatyme numatytos konfidencialios informacijos apsaugos garantijos, kurių pranešėjai iš bausmių vykdymo sistemos prašo preciziškai laikytis. Dėkojame viceministrui už kvietimą ir galimybę neformaliai apsikeisti nuomonėmis apie bendrą situaciją bausmių vykdymo sistemoje“, – sakė Kęstutis Pauliukas, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas.

Primename, kad Profesinės sąjungos kreipimesi į Teisingumo ministrę prašė grąžinti į pareigas dviejų nuteistųjų pabėgimo iš bausmių vykdymo vietos pretekstu nušalintą Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos vadovą, l.e.p. pavaduotoją ir 3 sektoriaus Saugumo valdymo skyriaus viršininką, taip pat neatidėliojant stabdyti Kalėjimų departamento vadovybės veiksmus.

Teisingumo ministrei neradus laiko susitikti profesinės sąjungos artimiausiu metu ketina rengti protesto akcijas, imtis kitų teisinių priemonių ginant bausmių vykdymo sistemos darbuotojų interesus.

administrator