Profsąjungos: įgyvendinus Vidaus reikalų ministerijos užmačias pareigūnai gali likti be reabilitacijos

  • 0 Comments
  • 1222 Views

Po profesinių sąjungų viešojoje erdvėje išsakytų nuogąstavimų, kad pareigūnai liks be reabilitacijos paslaugų, dėl Vidaus reikalų ministerijos sprendimo atsisakyti 5 pavaldžių įstaigų, tarp kurių ir pareigūnams reabilitacijos bei poilsio paslaugas teikiančios įstaigos, vakar profesinių sąjungų atstovai buvo pakviesti į nuotolinę konferenciją su vidaus reikalų viceministru Vitalij Dmitrijev ir kitais šios ministerijos atsakingais asmenimis. Tačiau susitikime išgirsta informacija pareigūnų bendruomenės nerimo dėl reabilitacijos paslaugų nenuramino, nors ministerija ir nusprendė sudaryti darbo grupę.

selective focus of chiropractor stretching arm of patient in hospital

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – ir VAITĮPS) pirmininko Vitalijaus Jagmino, po susitikimo kilo dar daugiau klausimų dėl Vidaus reikalų ministerijos ketinimų, nes susitikime pateikta informacija ir skaičiai nepasirodė išsamūs, o pateikti argumentai neįtikino.

„Eilinį kartą ministerija pirma priima sprendimą, o po to kviečia profesines sąjungas pasitarti, nors turėtų būti atvirkščiai. Todėl ir darbo grupės sudarymas atrodo tarsi akių dūmimas, o gal vis dėlto ministerija nusprendė atšaukti savo sprendimą ir išgirsti bendruomenės nuomonę?“ – abejones išsakė V.Jagminas.

Anot Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko Rimanto Liepos, kokios gali būti darbo grupės derybos, kai jau priimti sprendimai?

„Ministerija strimgalviais lėkdama link reabilitacijos centrų ir kitų įstaigų atsisakymo jau ne pirmą kartą suklumpa pateikdama, mano nuomone, tikrovės neatitinkančią informaciją. Pasiūlymas sukurti darbo grupę aptarti galimus pareigūnų reabilitacijos modelius, kai jau priimti sprendimai dėl įstaigų atsisakymo – prieštarauja logikai. Kam po to reikalinga darbo grupė ir pokalbis su partneriais?“ – sakė R.Liepa.

Vadovaujantis logika, R.Liepos nuomone, pirmiausia turėtų būti kalbamasi ir diskutuojama su socialiniais partneriais, atliekami išsamūs tyrimai ir analizė, darbai darbo grupėje, o tik tada – sprendimų priėmimas.  

„Iš to ką išgirdome vakar iš ministerijos atstovų, skaičiavimai, švelniai sakant, labai jau paviršutiniai, neatlikta pareigūnų apklausa, kur geriausiai atliekamos reabilitacijos paslaugos, kur blogiausiai, nesurinkta kita informacija… Tiesiog skubama greituoju keliu, todėl priežastis, kodėl tuo keliu bėgama, kelia tam tikrų minčių ir abejonių. Kitas dalykas, pastebiu ir keistų dalykų, Lietuvos Respublikoje kaip teisinėje valstybėje vienos ministerijos yra lygesnės už kitas, vienos ministerijos ketina plėsti reabilitacijos centrus pareigūnams, tuo tarpu VRM nori iš viso jų atsisakyti“, – kalbėjo R.Liepa.

Profesinių sąjungų vadovai akcentavo, kad pirmiausia ministerija turėtų išsiaiškinti dėl reabilitacijos finansavimo galimybių, o tada jau svarstyti ir ieškoti modelių, kurie efektyviai galėtų gerinti pareigūnų tiek fizinę , tiek psichologinę sveikatą.

Pasak VAITĮPS pirmininko, pareigūnų reabilitacija ne prabanga, o būtinybė policijos, pasienio ir kitų statutinių įstaigų darbuotojams, gydytis patirtas traumas, gerinti sveikatą, galiausiai pailsėti.

„Tad kokią žinutę, vienu sprendimu nutarusi atsisakyti kelių reabilitacijos paslaugą teikiančių įstaigų, pareigūnų bendruomenei siunčia Vidaus reikalų ministerija?“ – klausia VAITĮPS pirmininkas V.Jagminas.

administrator