- info
- 0 Comments
- 997 Views
Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – VAITĮPS) pirmininkas Vitalijus Jagminas buvo susitikę su Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VRM) viceministru Vitalij Dmitrijev aptarti klausimų, susijusių su Viešojo saugumo tarnyba.
Pasak LRITĮPS pirmininko, susitikime aptarta situacija Viešojo saugumo tarnyboje, kokią ją mato profesinių sąjungų atstovai, kalbėta apie Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje nustatytų papildomų garantijų profesinės sąjungos nariams suteikimą ir užtikrinimą.
Profesinės sąjungos atstovai pasiūlė spręsti susidariusią papildomų garantijų, 5 dienų sveikatinimui ir 2 papildomų atostogų dienų pagal Nacionalinę kolektyvinę sutartį, suteikimo pareigūnams problemą, perkeliant jas į ateinančių metų pirmąjį ketvirtį.
Profesinių sąjungų lyderiai priminė, jog tokia praktika buvo taikyta Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, kai šalyje dėl nelegalios migracijos, buvo susidariusi sudėtinga situacija, o pareigūnai negalėjo tuo metu pasinaudoti ne tik papildomomis garantijomis, bet ir eilinėmis kasmetinėmis atostogomis.
VRM viceministras į šį pasiūlymą sureagavo, kad jeigu taip galima, kliūčių iš VRM dėl to nekiltų. Viceministras pažadėjo šiuo klausimu pasikalbėti su laikinuoju Viešojo saugumo tarnybos vadovu.
LRITĮPS taip pat iškėlė mikroklimato Viešojo saugumo tarnyboje klausimą ir paprašė Vidaus reikalų ministerijos atlikti šį tyrimą padaliniuose.
Anot VAITĮPS pirmininko V.Jagmino, susitikime aptarta darbo režimo, organizuojant pamainas po 12 val. problema.
Pasak VAITĮPS pirmininko, vidaus reikalų viceministras pažadėjo, jog VST galimai bus sudaryta galimybė organizuoti pamainas ne po 12 val., o po 24 val.
„Darbo organizavimas 24 val. pamainomis šiai tarnybai būtų parankesnis, efektyvesnis ir tai padėtų sumažinti smarkiai išaugusias važiavimo išlaidas darbuotojams“, – sakė V.Jagminas.
Profesinių sąjungų atstovai išreiškė susirūpinimą, kad iki šiol Viešojo saugumo tarnyba nėra pasirašiusi kolektyvinės sutarties ir teigė, jog ši užduotis turėtų būti viena svarbiausių naujam tarnybos vadovui, kaip ir situacijos tarnyboje stabilizavimas, pasitikėjimo į minėtą įstaigą sugrąžinimas bei bendravimo kultūros ir normalių darbinių santykių ugdymas.
VRM viceministras į tai atsakė, kad ministerija nestabdys kolektyvinės sutarties proceso ir sutartį leis pasirašyti.
Susitikime aptarti ir kiti aktualūs Viešojo saugumo tarnybos klausimai.