Profsąjungų ir VSAT vado susitikime apie naujoves ir mažus atlyginimus

  • 0 Comments
  • 1443 Views

Vakar Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau –LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas, Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (toliau- NPPPS) pirmininkas Rimantas Liepa ir jo pavaduotojas Žygimantas Kalpokas dalyvavo Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos surengtame susitikime su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) vadu Renatu Požėla.

Susitikime VSAT vadas informavo, kad rugpjūčio mėnesį bus atliekama pareigūnų vertinimo procedūra. Profesinės sąjungos, kalbėdamos apie vertinimo procedūrą, akcentavo jos skaidrumo ir realaus pareigūno darbo įvertinimo svarbą.

R.Požėla papasakojo ir apie ketinimus nuo š.m. spalio 1 d. Ignalinos atominės elektrinės apsaugos funkcijas, kurios yra nebūdingos valstybės sienos apsaugos tarnybai, perduoti Viešojo saugumo tarnybai. Kaip tik šiuo metu yra ieškoma teisinio būdo, kaip tai padaryti, kad pareigūnai tarnavę šioje specialiojoje rinktinėje galėtų pereiti į Viešojo saugumo rinktinę.

Kalbant apie valstybės sienos apsaugą, nepraleistas jos įrengimo darbų klausimas. Šio itin svarbaus objekto darbai vis dar ne užbaigti. Pasak VSAT vado, valstybės sienos įrengimo darbams reikia 55 mln.Eur. Tokia suma užtikrintų visišką darbų užbaigimą, saugos sistemų įrengimą, o mūsų valstybės sienoje nebeliktų spragų.

Susitikime akcentuotas ir pareigūnų darbo užmokesčio kėlimo klausimas.

Pasak LRITĮPS pirmininko, nenormalu, kad VSAT vis dar yra pareigūnų, kurių koeficientas vos 4, o tai reiškia, jog jų atlygis į rankas tėra apie 550 Eur į rankas.

VSAT vadas užtikrino, kad imsis visų įmanomų priemonių, kad pareigūnų atlygis kiltų, taip pat užtikrino, jog pasidomės ir profesinių sąjungų iškelta pareigūnų karjeros tarnyboje problema, kai pareigūnai sutinka „pasižeminti” tarnyboje, t.y. pereiti iš viduriniosios grandies į jaunesniąją, dėl didesnio atlygio, kai dirbama pamaininį darbą.

Susitikime VSAT vadas sakė, jog nuo š.m.liepos 1 d. užkardose bus draudžiama naudotis mobiliaisiais išmaniaisiais telefonais, čia dirbantiesiems bus leidžiama naudotis tik mygtukiniais telefonais. Apie šį draudimą, taikytinas išimtis ir visą detalesnę informaciją VSAT vadas pažadėjo pateikti VSAT intranete.

Susitikime dalyvavę neseniai įkurtos NPPPS atstovai apie pareigūnų problemas, su kuriomis susiduriama kasdieniniame darbe išsamiau ketina kalbėtis kitą savaitę vyksiančiame susitikime su VSAT vadu.

 

administrator