Šiauliuose mezgasi socialinis dialogas

  • 0 Comments
  • 984 Views

Gruodžio 12 d. Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariate įvyko apskrities policijos vadovų, Šiaulių policijos komisariato vadovų ir profesinių sąjungų atstovų susitikimas.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – ir Šiaulių AVPK) viršininkas R.Sarapas pristatė darbo rezultatus, pasiektus per dešimt šių metų mėnesių, tiriant nusikalstamas veikas, pareigūnų skaičiaus pokytį, informavo apie vidaus tyrimo tarnybos atliktus tarnybinius patikrinimus ir jų pasekmes pareigūnams.

Šiaulių AVPK vadovas profesinių sąjungų atstovams paaiškino situaciją dėl Raseinių policijos komisariato pastato nuomos sutarties pasibaigimo, taip pat informavo, jog Šiaulių AVPK, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatai kartu su keliais kitų apskričių komisariatais dalyvaus  eksperimente.

R.Sarapas kalbėjo ir apie  Purienų g. esančio policijos kiemo tvarkymo kaštus bei finansavimo problemas.

Susitikime diskutuota dėl  Šiaulių AVPK naujų automobilių poreikio, Kasko draudimo ir praktikos, sprendžiant klausimus, kai sugadinami tarnybiniai automobiliai, priedų ir priemokų mokėjimo kriterijų, sutaupyto darbo užmokesčio panaudojimo prekėms ir paslaugoms ir kitais aktualiais klausimai.

Šiaulių AVPK vadovai pasidžiaugė  ir pasidalijo  gerąja patirtimi, apie naudojamą Saulės elektrinę.

Susitikime dalyvavusi Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė pristatė situaciją dėl numatyto policijos ir kitų teisėsaugos institucijų finansavimo 2020-aisiais metais.

R.Katinienė akcentavo, jog komunikacijos su darbuotojais per daug nebūna, todėl pasiūlė Šiaulių AVPK vadovybei įtraukti profesinių sąjungų atstovus į pasitarimus, komisijas, tai padės užtikrinti procesų skaidrumą.

LPPS pirmininkė išsakė poziciją, jog abejoja galimybe statutinėje įstaigoje, kai yra pavaldumo santykiai, aktyviai veikti darbo taryboms.

Susitikime LPPS pirmininkė taip pat pasidalino planais įstaigoje steigti profesinės sąjungos skyrių, kurio pirmininkas ir taryba, išrinkti iš LPPS narių, dirbančių Šiaulių AVPK. R.Katinienė kalbėjo, jog komisariate įkurtas profsąjungos padalinys leistų geriau komunikuoti su vadovybe ir padėtų spręsti tiek narių, tiek globalesnes problemas AVPK dar greičiau.

Pasak R.Katinienės, buvo aptarta LPPS galimybė dalintis pareigūnams aktualia informacija Šiaulių AVPK vidiniais komunikacijos kanalais – intranetu, elektroniniu paštu.

Roma Katinienė susitikime sakė, kad LPPS iniciatyva buvo surinkta informacija, iš visų įstaigų, dėl žalos išieškojimo iš policijos pareigūnų, su tarnybiniais automobiliais patekusiais į auto įvykius. Informavo, kad šiuo klausimu su Generalinio komisaro pavaduotoju R.Bobinu buvo sutarta dėl darbo grupės, į kurią bus įtrauktas ir profesinės sąjungos atstovas, sukūrimo, kuri turės pateikti siūlymus.

„Policijos pareigūnas neturėtų galvoti ir jausti įtampos, tuo labiau atlyginti žalos dėl sugadinto tarnybinio automobilio, jei jo veiksmuose nėra tyčios. Visą finansinę riziką turi prisiimti darbdavys“, – sakė R.Katinienė.

LPPS pirmininkė akcentavo, jog profesinė sąjunga nedalyvauja politinėse akcijose, kurias organizuoja profesinės sąjungos, kuriančios rinkiminę platformą atskiriems politikams, likusiems užribyje ir pradedantiems rinkimų sezoną.

Pasak R.Katinienės, neįmanoma vieno susitikimo metu atkurti nutrūkusį socialinį dialogą, tačiau tai yra žingsnis pirmyn.

„Kokį socialinį dialogą pavyks pasiekti,  parodys konkretūs darbai ir sprendimai ateityje“, – sakė R.Katinienė.

administrator