Sostinėje nebeliks Raitosios policijos?

  • 0 Comments
  • 1807 Views

Nuo š. m. spalio 1 d. Vilniaus policijoje gali nebelikti Raitosios policijos, kuri prižiūrėdavo viešąją tvarką, patruliuodavo pėsčiųjų zonose, stadionuose, įvairių renginių metu, talkindavo, kai būdavo baiminamasi riaušių ar susistumdymų po sporto varžybų.

Tai paaiškėjo po to, kai Policijos departamentas  pritarė, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybės projektui panaikinti Patrulių rinktinės 3-iosios kuopos Raitąjį būrį nuo š.m. spalio 1 d. (pasibaigus arklidžių nuomos sutarčiai), o pareigūnus tolesnei tarnybai paskirti į kitus struktūrinius Vilniaus apskr. VPK Patrulių rinktinės arba Vilniaus apskr. VPK padalinius.

Policijos departamentas Vilniaus apskrities policijai nurodė teisės aktų nustatyta tvarka organizuoti šio struktūrinio padalinio naikinimo procedūrą ir užtikrinti sklandų pareigūnų perkėlimą į kitus struktūrinius padalinius nepažeidžiant jų socialinių garantijų.

Kai apie tai sužinojo Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, ji nedelsdama kreipėsi į Policijos departamentą, o šis nurodė Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui surengti susitikimą su socialiniais partneriais reorganizacijai aptarti.

VAITĮPSpirmininkas V.Jagminas teigė, jog ketinimai atsisakyti Raitosios policijos stebina, todėl nori išgirsti išsamius paaiškinimus ir argumentus, kodėl nuspręsta atsisakyti padalinio, kuris ne tik buvo  reikalingas, bet atliko ir reprezentacinę misiją?

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino, Raitosios policijos išliko klausimas jau buvo pakibęs ore dar tuomet, kai buvo atsisakyta patalpų Belmonte, o pareigūnai ir jų  žirgai buvo perkelti į nuomojamas patalpas Riešėje esančiame žirgyne, tikinant profesines sąjungas, kad taip yra gerinamos darbuotojų darbo ir žirgų laikymo sąlygos.

2018 m. rugsėjo pabaigoje profesinė sąjunga protestavo dėl tokių pokyčių ir kėlė klausimą ar tai nebus Raitosios policijos išformavimo pradžia. Praėjo kiek daugiau nei dveji metai, kad paaiškėtų, jog profsąjungos spėliojimai, jog perkėlimas į kitas patalpas buvo sąmoningai daromas tam , kad panaikinti šį padalinį. Daugiau čia.

Apie susitikimą su Policijos departamento atstovais ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybe bei tai, ar bus išgirsta profesinė sąjunga ir jos argumentai,  dėl Raitosios policijos išsaugojimo būtinybės, informuosite vėliau.

administrator