Profsąjunga: karantino metu siūlome stabdyti nuteistųjų konvojavimą į teismus ir kitas įstaigas

  • 0 Comments
  • 849 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas sako, jog sustabdžius nuteistųjų konvojavimą karantino laikotarpiu, užsikrėtimų koronavirusu bausmių vykdymo vietose būtų mažiau.

LRITĮPS pirmininkas pritaria Teisingumo ministrės pozicijai, jog prie situacijos gerėjimo prisidėtų ir šioje sistemoje dirbančių darbuotojų skiepijimas. Tačiau K.Pauliukas akcentavo, jog  tai turi būti daroma nepažeidžiant žmogaus teisių ir laisvių, paliekant asmens apsisprendimo galimybę.  

„Kodėl šiandien mes visi gyvename karantino sąlygomis? Akivaizdu, kad ieškoma būdų kaip viruso plitimą stabdyti. Tuo tarpu bausmių vykdymo vietose, nors ir draudžiama lankyti nuteistuosius, jie konvojuojami į teismus, nors posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu, gydymo įstaigas, nors turime Laisvės atėmimo vietų ligoninę“, – sako K.Pauliukas.

Pasak LRITĮPS pirmininko, neteisinga kaltinti pareigūnus, jog virusą į įstaigą atneša tik jie arba, kad jie nesisaugo, nes yra „seno kirpimo“.

„Apmaudu girdėti tokius žodžius, nes tie, taip vadinami „seno kirpimo“, tai labiausiai patyrę, ilgiausiai dirbantys ir gerbiami kolegos. Ir tyčia nei jie, nei kiti sveiko proto žmonės viruso neplatina ir taisyklių nepažeidinėja. Taisyklės, kurių privalo laikytis pareigūnai, dirbantys bausmių vykdymo vietose yra labai griežtos: kaukės, apsaugos priemonės, rankų plovimas, dezinfekavimas, socialinio atstumo laikymasis ir kt. Tačiau daugybė sergančių pareigūnų ir nuteistųjų rodo, jog šioje kovoje dar yra spragų, viena jų – per menkas nuteistųjų testavimas“, – sako K.Pauliukas.

Anot profsąjungos pirmininko, atlikus visų nuteistųjų testavimą, ir laiku izoliavus tuos, kurie serga, galimai koronaviruso plitimui kelias būtų užkirstas, o jeigu nebevyktų konvojavimai į teismus, tardymo izoliatorius ir kitas įstaigas, yra vilčių, jog rusenantys židiniai imtų palaipsniui blėsti.

Lietuvos radijo laidoje išgirdęs Kalėjimo departamento atstovės Birutės Semėnaitės žodžius, jog bausmių vykdymo vietose medikai nebežino kaip kovoti su šių įstaigų viduje plintančiu virusu, yra nuvargę ir neviltyje, sako, jog tai tiesa ir mano, jog pats laikas į pagalbą atskubėti Kalėjimų departamente medicinos skyriuje dirbančiam personalui, kurim ir vadovauja B.Simėnaitė. Jų, anot profsąjungos pirmininko, šiandien labiau reikia įstaigose, tiek testams atlikti, tiek pakeisti susirgusius kolegas, tiek talkinti tiems, kurie dar laikosi ir dirba.

Ir nors šiandien minima, jog didžiausia problema šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje, didžiulis židinys buvo įsiplieskęs ir Kybartuose, ir Vilniaus pataisos namuose. Tad dabar svarbiau imtis kaip galima taiklesnių priemonių, kurios padėtų stabdyti plitimą, o Kalėjimų departamentas atsiųstų išvargusiems medikams pagalbą iš departamento.

Primename, kad nuo karantino paskelbimo koronavirusu susirgo apie 500 nuteistųjų ir beveik tiek pat darbuotojų.

administrator