Teisingumo ministerija nesako nei taip, nei ne darbo organizavimo pokyčiams Vilniaus pataisos namuose

  • 0 Comments
  • 1300 Views

Neseniai rašėme apie tai, jog Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, įžvelgusi dviprasmybę Teisingumo ministerijos rašte dėl darbo organizavimo eksperimento tvarka Vilniaus pataisos namuose, pakartotinai kreipėsi prašydama patikslinti ar rašte išdėstytas teiginys, jog „eksperimento vykdymas nepradėtinas“, reikėtų suprasti, kad ministerija apskritai atsisako savo iniciatyvos dėl tokio eksperimento, ar, kad ji tik laikinai atideda jo vykdymą.

Profesinė sąjunga gavo Teisingumo viceministro Elano Jablonsko pasirašytą raštą, kuriuo patikslinama, jog pasibaigus ekstremaliai situacijai dėl užsieniečių masinio antplūdžio, pakartotinai bus svarstomas darbo organizavimo klausimas Vilniaus pataisos namuose.

Tad ir antruoju raštu nuo tiesaus atsakymo išsisukta.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino, akivaizdu, kad Teisingumo ministerija ketinimo organizuoti darbą pamainomis po 12 valandų neatsisakė ir prie klausimo sugrįš, kai tik bus suvaldytos krizės.

„Tokia žinia dvigubai nemaloni, pirmiausia dėl to, kad neatsižvelgiama į pareigūnų, dirbančių  Vilniaus pataisos namuose, išreikštą nepalankią nuomonę, o antra – kad kol krizėms suvaldyti reikalingos pareigūnų pajėgos, nepatogūs sprendimai atidedami ateičiai, kai pareigų pagalbos nebereikės ir jie nebus tokie svarbūs“, – sakė Vitalijus Jagminas.

Anot VAITĮPS pirmininko, Teisingumo ministerija neturėtų prisidengti krizėmis ar vengti tiesių atsakymų.

memegenerator.net nuotrauka

„Ji turėtų aiškiai pasakyti, kada tokia darbo tvarka įsigalios Vilniaus pataisos namuose ir ko žmonėms tikėtis. Nežinomybė skatina visokias apkalbas, kursto įtampą. Teisingumo ministerijos rašte palikta dviprasmybė verčia manyti, kad nepatogūs sprendimai atidedami netolimai ateičiai, o minties organizuoti darbą pamainomis po 12 valandų neatsisakoma ir tokia tvarka anksčiau ar vėliau įsigalios“, – sakė V.Jagminas.

Pasak VAITĮPS pirmininko, Teisingumo ministerijos vengimas tiesiai atsakyti į klausimą, liūdina.

„Žmonės turi planuotis savo ateitį, turi teisę gauti laiko, jei nuspręstų palikti tarnybą, susirasti kitą darbą. Vilniaus pataisos namų darbuotojai savo poziciją dėl pamainų organizavimo ne po 24, o po 12 valandų išsakė, tad didelė tikimybė, kad dalis jų gali nuspręsti rinktis kitą darbą. Būtų padoru iš Teisingumo ministerijos pusės, pasakyti tiesą, kokia nemaloni ji būtų, o ne žaisti žodžiais“, – kalbėjo V.Jagminas.

Apmaudu, kad aklai pasitikėdamos politikais, kai kurios profesinės sąjungos suklaidino pareigūnų bendruomenę, paskubėdama pranešti, jog planų, keisti nusistovėjusią darbo tvarką ir organizuoti darbą pamainomis po 12 val. Vilniaus pataisos namuose, atsisakyta.

Planas keisti darbo organizavimą atidėtas tik laikinai.

administrator