Teisingumo ministras išgirdo profsąjungas – priemoką pataisos pareigūnai gaus

  • 0 Comments
  • 581 Views

Žinia, jog nuo š.m. balandžio 1 d. pataisos įstaigose dirbantys pareigūnai nebegaus priemokos už darbą kenksmingomis, labai kenksmingomis ir pavojingomis darbo sąlygomis, sukėlė milžinišką šios sistemos darbuotojų pasipiktinimą.

„Ar mūsų darbo sąlygos pasikeitė, kontingentas, su kuriuo tenka susidurti kasdieniame darbe?“ – stebėjosi apie tai sužinoję pareigūnai.

Netrukus po to, kai pasklido ši žinia, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – VAITĮPS) pirmininkas Vitalijus Jagminas susitikimo su Teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi. Klausimas dėl priemokos už kenksmingas, labai kenksmingas ir pavojingas darbo sąlygas buvo vienas svarbiausių susitikime.

Po susitikimo LRITĮPS pirmininkas K.Pauliukas sakė, jog „ priemoka turėtų būti nedelsiant grąžinta, nes darbas su nuteistaisiais negali būti lyginamas įprastoms darbo sąlygoms“.

Š.m. balandžio 23 d.  Teisingumo ministras raštu kreipėsi į pataisos įstaigų ir tardymo izoliatorių vadovus primindamas, kad priemokos už kenksmingas, labai kenksmingas ir pavojingas darbo sąlygas mokėjimą nustato Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statutas, o pavojingų darbų sąrašas yra patvirtintas Vyriausybės nutarimu, todėl nurodė nuo š.m.rugsėjo 1 d. užtikrinti šios priemokos mokėjimą pataisos įstaigų pareigūnams.

„Teisingumo ministras geranoriškai atsižvelgė į tai, ką išsakėme susitikime. Tai džiugina. Visada gera, kai pavyksta išspręsti pareigūnams aktualias problemas. Priemoka už kenksmingumą – ne šiaip kažkoks nereikšmingas priedas, ji labai svarbi, nes pataisos įstaigos pareigūnų darbo sąlygos yra nepavydėtinos“, – kalbėjo K. Pauliukas.

Pasak VAITĮPS pirmininko Vitalijaus Jagmino, Teisingumo ministras ne tik susitinka,  girdi, bet ir realiai bendradarbiauja su profesinėmis sąjungomis bei imasi spręsti problemas.

„Teisingumo ministras išgirdo profesinių sąjungų susirūpinimą dėl sprendimo nemokėti priemokos. Suprato su kokiais iššūkiais susiduria pataisos įstaigos, jose dirbantys žmonės, ir tai, kad priemoka už kenksmingas darbo sąlygas yra viena iš motyvacinių priemonių, skatinti darbuotojus likti sistemoje. Manau, kad tai ir lėmė, jog priemoka „už kenksmingumą“  vėl bus mokama“, – sakė V.Jagminas.

 

 

administrator