Telšių AVPK vadovas išgirdo profsąjungos siūlymą ir pareigūno nenubaudė

  • 0 Comments
  • 1076 Views

Lietuvos policijos profesinė sąjunga (toliau – ir LPPS) teigia,  kad pasikeitus Generaliniam komisarui, ėmė keistis ir kai kurių apskričių policijos komisariatų vadovų santykiai su profesine sąjunga. Pamažu vėl mezgasi socialinis dialogas, o problemos sprendžiamos pasitelkiant ir profesinę sąjungą bei atsižvelgiant į jos siūlymus.

Neseniai LPPS gavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato raštą, kuriuo buvo prašoma sutikti skirti nuobaudą vienam profesinės sąjungos nariui. Kadangi tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas ir tarnybinę nuobaudą siūloma skirti ne dėl pareigūno veiklos ar narystės  Profesinėje sąjungoje, su tarnybinės nuobaudos paskyrimu profesinė sąjunga privalėjo sutikti.

Neapsiribodama vien sutikimu,  profesinė sąjunga Telšių AVPK vadovybei  atsižvelgti į pareigūną charakterizuojančias faktines aplinkybes ir netaikyti jo atžvilgiu tarnybinės atsakomybės bei apsiriboti kitomis drausminimo priemonėmis (prevenciniu pokalbiu, įspėjimus ar pan.), kurios taip pat leistų pasiekti tarnybinės drausmės stiprinimo bei tarnybinių nusižengimų prevencijos tikslų.

LPPS pirmininkė Roma Katinienė

Prieš kelias dienas LPPS gavo Telšių AVPK viršininko raštą, kuriuo buvo informuota, jog pareigūnui nutarta nuobaudos netaikyti, įspėjant, kad ateityje pasikartojus analogiškiems atvejams tarnybinė atsakomybė bus taikoma.

Telšių AVPK padėkojo Lietuvos policijos profesinei sąjungai už išreikštą poziciją ir siūlymus apsiriboti kitomis drausminimo priemonėmis.

Pasak R.Katinienės, socialinis dialogas svarbus visiems: ir įstaigų vadovams, ir pareigūnams, ir profesinei sąjungai, jis naudingas visoms pusėms, tuo tarpu jo nebuvimas, o dar blogiau priešiškumas – atneša tik žalos.

 

 

administrator