VAITĮPS, LRITĮPS ir LPPS nepritarė ir nepritaria Vidaus tarnybos statutui

  • 0 Comments
  • 958 Views

Seimas vardiniu balsavimu pritarė naujos redakcijos Vidaus tarnybos statutui, kuris, anot Vitalijaus Jagmino, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VAITĮPS) pirmininko, blogina pareigūnų padėtį, mažina garantijas ir pareigūno profesiją motyvuojančias priemones.

„Nuo pat pradžių, kai profesinėms sąjungoms buvo pristatytas Vidaus tarnybos statuto projektas, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (LRITĮPS) jam nepritarė ir todėl ėmėsi visų įmanomų priemonių, kad projektas, toks koks jis yra, nebūtų priimtas Seime. Deja, pareigūnų balsą išgirdo ne visi Seimo nariai. Tačiau esame labai dėkingi tiems, kurie mus palaikė ir balsavo prieš šį projektą“, – sakė V.Jagminas.

VAITĮPS kartu su Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesine sąjunga iškart ėmėsi iniciatyvos kreiptis į Prezidentą, prašant vetuoti minėtą teisės aktą ir ieško kitų teisėtų būdų, kad Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimas būtų sustabdytas.

„Mes nėjome, neiname ir neisime į kažkokius užkulisinius susitarimus su Vyriausybe ar ministerija, kurie blogintų pareigūnų padėtį. Ne tik deklaruojame, bet ir esame sąžiningi ir garbingi savo narių atžvilgiu“, – sakė Kęstutis Pauliukas.

Šiandien visos trys profesinės sąjungos raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydamos vetuoti Seimo priimtą Vidaus tarnybos statutą.

Kreipimesi rašoma, jog priimtas įstatymas neišsprendžia pagrindinių vidaus tarnybos problemų, jam įsigaliojus tarnybą paliks labiausiai patyrę pareigūnai, naujas Vidaus tarnybos statutas nesukuria tinkamos darbo užmokesčio sistemos, naikina priedą už laipsnį, mažina maksimalų priedą už stažą, blogina pareigūnų sąlygas.

administrator

Leave A Comment