Vestuvių pareigūnams atšaukti nereikės

  • 0 Comments
  • 1257 Views

Šiandien vyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Valdymo komiteto posėdis, kuriame aptartas daug diskusijų sulaukęs ir šiuo metu vienas aktualiausių klausimų – Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado įsakymas dėl pareigūnų atostogų atšaukimo.

Pasak Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko Rimanto Liepos, posėdyje sutarta, kad nors ir įsakymas išleistas, žmoniškumas išlieka, svarbių progų, tokių kaip vestuvių ar iš anksto suplanuotų, apmokėtų kelionių ir pan. atvejais atostogos nebus atšaukiamos visiškai, o  pareigūnai dėl pasikeitusios situacijos šalyje neturės keisti planų, taip pat leidžiama pasinaudoti „tėvadieniais/mamadieniais“.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas komiteto narius  patikino, kad į visus atvejus bus žiūrima lanksčiai, nebus piktavališkumo, o užkardų vadai privalės vykdyti vadovybės nurodymus be jokių papildomų interpretacijų.

Komitete, kaip viena iš galimybių, aptarta, kad papildomos atostogos, į kurias teisę yra įgiję profesinių sąjungų nariai, pasirašius Nacionalinę kolektyvinę sutartį, t.y. 2 papildomos dienos prie kasmetinių atostogų ir iki 5 dienų, skirtų sveikatinimui, ar kitos atostogos kurios formaliai negali būti perkeliamos į kitus metus, jei jų nepavyks pareigūnams suteikti spalio-lapkričio mėnesį, visgi, galimai, bus perkeltos į kitus metus.

Pasak R.Liepos, minėtai galimybei, atsižvelgdami į situaciją, pritartumėme.

„Šis Valdymo komiteto posėdis parodė, jog situacija yra tokia netipinė, kad daug klausimų lieka be atsakymų, nes jie dar neapsvarstyti, o sprendimai nepriimti. Tačiau patikiname narius, jog iškilusius klausimus nedelsdami pateiksime vadovybei, kad dirbdami padidinto budrumo sąlygomis, papildomai nesijaudintumėte dėl tarnybinių reikalų“, – sakė pasieniečių profesinės sąjungos pirmininkas.

Diskutuojant komitete paaiškėjo, kad informacija, apie pareigūnų savijautą ir problemas, kuria disponuoja profesinė sąjunga ir informacija, kurią gauna Tarnybos atstovai nuvykę į užkardas, skiriasi.

„Ko gero dalis pareigūnų vis dar nedrįsta paklausti ar kalbėti apie problemas. Todėl profesinei sąjungai iškėlus tam tikrus klausimus, Tarnybos atstovai sakė nė nenumanę, jog egzistuoja tokios problemos. Tai rodo, jog su vidine komunikacija tarnyboje ne viskas gerai arba, jog yra specifinių veiksnių lemiančių pareigūnų nuostatą geriau pasakyti profesinei sąjungai nei tarnybos atstovui“, – svarstė R.Liepa.

Beprecedentė situacija pasienyje su Baltarusija ir nelegalios migracijos mastai Valstybės sienos apsaugos tarnybą verčia ieškoti sprendimų, svarstyti alternatyvą ir atsigręžti į buvusius pareigūnus,  kviesti juos laisvos samdos pagrindais prisidėti prie tarnybos darbo. Šis kvietimas išsakytas komiteto posėdyje.  

Be problemų sprendimo ir jų analizės komitete būta ir gerų žinių, štai , kad ir ši, jog Valstybės sienos apsaugos tarnyba – viena iš nedaugelio organizacijų, kurioje nuo Covid -19 jau yra pasiskiepiję per 70  proc. pareigūnų.

Anot Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko R.Liepos, VSAT viena iš nedaugelio organizacijų, kuri realizavo Prezidento viziją ir siekį, iki  vasaros vidurio vakcinuoti apie 70 proc.  šalies gyventojų.

administrator