Daugiausia klausimų dėl klientų aptarnavimo laiko ir jo tikslaus skaičiavimo

  • 0 Comments
  • 1201 Views

Praėjusią savaitę įvyko jau antrasis profesinės sąjungos susitikimas su „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos atstovais. Susitikimo tikslas – rasti sprendimą, kaip tiksliai pamatuoti kliento aptarnavimo laiką ir už tai sąžiningai apmokėti darbuotojui.

Darbdavys pasiūlė į DKAM įtraukti naujas paslaugas, savininkų deklaravimą: įgijimo deklaracija be SDK 5 min.; įgijimo deklaracija su SDK 4 min.; preliminari perleidimo deklaracija 3 min.; perleidimo deklaracija užsieniečiui užsienyje 4 min.; sunaikinimo deklaracija 4 min.

Pritarus šiems siūlymams darbo užmokestis už III ketvirtį būtų skaičiuojamas pagal surinktą DKAM balą. Pažymime, kad už II ketvirtį mokamas maksimalus priedas, neprikausomai surinktam DKAM rezultatui.

Pasak profesinės sąjungos pirmininko Evaldo Plokščio, darbuotojai daro daug įvairių darbų, kurių trukmę apskaičiuoti gana sudėtinga.

„IT sukurta programa DKAM turi spragų, o darbuotojo darbas skaičiuojamas netiksliai. Netikslumų nekompensuoja net anksčiau numatytas 1.5 val./d. laikas kitiems darbams. Kyla rizika, kad net ir itin stropiai dirbantis darbuotojas gali nesurinkti reikiamo 1 balo, dėl to nukentėtų jo darbo užmokestis“, – sakė E.Plokštys.

Anot profesinės sąjungos pirmininko, neaiškumų kyla ir dėl laiko, kuris skaičiuojamas, klientams aptarnauti.

„Pabaigus procedūrą labai dažnai, tuo metu, kai automatinė sistema jau nebeskaičiuoja aptarnavimo laiko, klientai pateikia papildomų klausimų, į kuriuos atsakydamas darbuotojas skiria papildomai nuo 5 iki 20 min. Tačiau už tai negauna atlygio. Šis laikas atsiduria aklojoje zonoje – atlygis neskaičiuojamas, o darbdaviui susidaro vaizdas, jog darbuotojas dykaduoniauja“, – situaciją komentavo E.Plokštys.

Galutinis sprendimas, kuris priimtas susirinkime – atlikti išsamią stebėseną 5 vykdomų procedūrų pagal DKAM esamomis sąlygomis ir pasižiūrėti, koks galutinis rezultatas tiek pagal atliktus darbus, tiek pagal darbuotojui tenkantį atlygį, o tuomet dar kartą sėsti prie derybų stalo.

Profesinė sąjunga mano, kad sprendimas skaičiuoti pagal esamą situaciją, geras tuo, kad galbūt atvers vadovybės akis ir identifikuos problemas.

„Nes jeigu jau dabar būtų pradėtas atlyginimų skaičiavimas vadovaujantis tik šia programa, neatsižvelgus į profsąjungos pastabas, ir papildomai priskaičiavus vos 1 minutę papildomo laiko,  labai gali būti, jog net ir geriausiai dirbantys darbuotojai nesurinktų būtino balo, tai ne tik demotyvuotų geriausius, bet ir atimtų norą siekti aukštesnių rezultatų kitiems darbuotojams“, – kalbėjo E.Plokštys.

Profesinė sąjunga akcentavo ir tai, kad prie geresnio klientų aptarnavimo prisidėtų ir konsultanto salėje pareigybė, kuris galėtų perimti daug laiko atimančią procedūrą, tuo tarpu dirbantys su automobilių registracija galėtų ją teikti be papildomo laiko gaišimo, tačiau taupumo sumetimais tokios pareigybės nėra nei viename „Regitra“ padalinyje. 

administrator