Ar dešimtmetį nespręsta problema sulauks dėmesio?

  • 0 Comments
  • 1116 Views

  „Regitra“ darbuotojų profesinė sąjunga raštu kreipėsi į VĮ „Regitra“ generalinį direktorių Vaidą Dominauską, prašydama ieškoti galimybių indeksuoti įmonės darbuotojų atlyginimus.

Pasak Profesinės sąjungos pirmininko Evaldo Plokščio, didesnis atlygis yra didžiosios daugumos darbuotojų lūkestis.

„Mūsų turimomis žiniomis įmonės darbuotojų, išskyrus  retas išimtis, darbo užmokestis nebuvo didinamas daugiau kaip 10 metų. Atlygis labai nežymiai augo tik dėl padidėjusio neapmokestinamojo pajamų dydžio. Kadaise buvęs neblogas atlyginimas, dabar yra ganėtinai mažas, todėl normalu, kad darbuotojai jaučia dėl to įtampą ir nepasitenkinimą. Liūdniausia, kad dėl mažo atlyginimo, lojalūs ir savo darbovietę mėgstantys bei vertinantys darbuotojai, teigia, jog nors ir labai gaila, galvoja apie darbo keitimą atsiradus geresniam finansine prasme atlyginimui“,, – situaciją apibūdino profesinės sąjungos pirmininkas.
Profesinė sąjunga mano, jog  įmonės vadovybė turėtų skirti dėmesio šiai problemai ir ją spręsti, juolab, kad dar dabar prisidėjo ir itin reikšmingas kainų kilimas, kuris tęsiasi nuo praėjusių metų.

Anot E.Plokščio, profesinė sąjunga, matydama darbdavio norą plėtoti socialinį dialogą ir skatinti teigiamus pokyčius įmonėje, mano, jog darbuotojų atlyginimo kėlimas  turėtų būti vienas prioritetų.

„Darbuotojų pasitenkinimas darbdaviu, įmone, kurioje dirba ir gaunamu atlygiu  yra svarbūs. Todėl manome, jog dabar pats metas pradėti svarstyti ir kurti darbo užmokesčio indeksavimo priemonių planą, kuriame būtų įvertinta ir infliacija, ir kiti veiksniai, įtakojantys pinigų nuvertėjimą“, – sakė E.Plokštys.

VĮ „Regitra“ darbuotojų profesinė sąjunga rašte išdėstė lūkestį, jog darbuotojų atlygis galėtų didėti apie 15 procentų.

administrator