Po skandalingo tyrimo į Kalėjimo departamento prieglobstį?

  • 0 Comments
  • 1205 Views

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga raštu kreipėsi į Kalėjimų departamentą, prašydama paaiškinti, kaip aukštas pareigas  Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyboje (toliau – ir KD KŽV) einantis, pareigūnas,  anksčiau dirbęs Kauno apskrities policijoje, kuris dar iki tarnybos Kalėjimų departamente, galimai figūravo stambioje, Kauno apskrities policiją sudrebinusioje, byloje, buvo priimtas į aukštas pareigas Kalėjimų departamente?

Kreipimąsi į Kalėjimų departamentą paskatino nepatvirtinta, profesinę sąjungą pasiekusi neoficiali informacija, metanti šešėlį šios institucijos Kriminalinės žvalgybos valdybai.

Profesinė sąjunga nusprendė kol kas neatskleisti asmens tapatybės, siekdama nepažeisti nekaltumo prezumpcijos.

„Nesinorėtų, jog neoficialių šaltinių pateikta informacija, kad dabar aukštas pareigas Kriminalinės žvalgybos valdyboje užimančio vadovo, buvusio policijos pareigūno, profesine reputacija pagrįstai buvo suabejoję jo kolegos, pasitvirtintų“, – kalbėjo VAITĮPS pirmininkas V.Jagminas.

Tai, jog rengiant atranką į aukštas pareigas Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyboje praėjusiais metais, į kurias ir pretendavo, o vėliau ir užėmė skandalingoje neoficialioje  informacijoje minimas asmuo, profesinės sąjungos atstovai nebuvo nei informuoti, nei pakviesti, nors atrankose įprastai visada dalyvauja, šiam procesui meta šešėlį, o dabar dar ir užmena daugiau mįslių.

Pasak VAITĮPS pirmininko, keista, jog renkant vieną Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos vadovų, socialiniai partneriai buvo apeiti, o štai Teisingumo ministerija, siekdama procesų skaidrumo,  nepasibodėjo socialinius partnerius informuoti ir pakviesti sudalyvauti kandidatų, užimti Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas, atrankoje.

Anot V.Jagmino, atrankų skaidrumas yra labai svarbus veiksnys, o vengimas pakviesti socialinius partnerius – demonstruoja ne tik nepagarbą, bet ir meta šešėlį atrankos procesui bei kandidatams.

 „Reputacija, skaidrumas, sąžiningumas ir lojalumas valstybei – būtinos savybės pareigūnui, juolab, Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnams, dirbantiems su pačia jautriausia informacija. Gavus  neoficialią informaciją apie galimai mundurą policijoje susitepusį pareigūną ir tai, jog jis šiandien dirba  su slapta informacija Kalėjimų departamente, norime gauti tiesius atsakymus iš  Kalėjimų departamento ir apie tai, ar mūsų gauta informacija turi pagrindą, ar pareigūnas tikrai figūravo Kauno policijos byloje, paskatinusioje aukštų pareigūnų atleidimus, kaip jis buvo priimtas į pareigas Kriminalinės žvalgybos valdyboje, galiausiai ar buvo surengta atranka? “, – sakė profesinės sąjungos pirmininkas.

Profesinė sąjunga dėl gautos informacijos kreipėsi ir į Teisingumo ministrę.

administrator