Atsparumą korupcijai tiriantys užsienio ekspertai susitiko su profsąjungomis

  • 0 Comments
  • 1421 Views

Praėjusią savaitę Teisėsaugos institucijų pareigūnus vienijančių profesinių sąjungų atstovai dalyvavo susitikime su Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės ekspertais (toliau – GRECO ekspertai).

Susitikime dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas bei Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Valstybių prieš korupciją grupė (GRECO) vertina Lietuvą pagal centrinės vykdomosios valdžios bei teisėsaugos  institucijų atsparumą korupcijai bei korupcijos prevenciją. Vertinimas vyksta keliai etapais. Šis – penktasis – etapas. Šiuo metu vertinami principai ir elgesio normos, interesų konfliktai, tam tikrų veiklų apribojimas ir draudimas, turto, pajamų, įsipareigojimų ir interesų deklaravimas, taisyklių dėl interesų konflikto įgyvendinimas, politinis sąmoningumas.

Mūsų šalyje viešintys GRECO ekspertai siekia visapusiškai įvertinti Lietuvoje egzistuojantį mechanizmą, skirtą valdžios bei teisėsaugos institucijų  korupcijos prevencijai, todėl susitikimas su teisėsaugos darbuotojų profesinių sąjungų atstovais vyko svečių iniciatyva.

Ekspertai domėjosi kaip profesinės sąjungos prisideda prie korupcijos prevencijos, kaip priimami sprendimai susiję su korupcija, ar dalyvauja darbuotojų atstovai atrankų komisijoje,

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino, atsakydama ekspertams, profesinė sąjunga akcentavo, jog yra deklaravusi viešai, jog netoleruoja korupcijos, o pareigūnai seniai suprato, kas yra kyšis ir, kad tai yra pančiai bei supranta kainą kurią teks už tai sumokėti. Prie šio suvokimo, anot VAITĮPS pirmininko, daug prisidėjo prevencija, kurią vykdė ir vykdo Policijos vadovybė.

Profesinė sąjunga ekspertams papasakojo ir apie jos atžvilgiu taikytą kriminalinę žvalgybą bei pradėtą ikiteisminį tyrimą.

Pasak V.Jagmino, gerokai nustebino ekspertų grupės žinios surinktos šia tema apie Lietuvą, tikimasi, kad ir pateiktos išvados, po atlikto penktojo tyrimo etapo bus ne mažiau įdomios ir vertingos.

administrator