Bendrųjų funkcijų centras pradeda taisyti klaidas – jų padaryta daug

  • 0 Comments
  • 832 Views

Vakar Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – VAITĮPS) pirmininkas Vitalijus Jagminas antrą kartą susitiko su Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro (toliau – Centro) direktore Vale Kulvinskiene ir jos komanda.

Priminsime, kad Nacionaliniam bendrųjų funkcijų centrui perėmus bausmių vykdymo sistemos ir kai kurių kitų statutinių įstaigų atlyginimų skaičiavimą, pareigūnai ir darbuotojai susidūrė su netiksliai apskaičiuotais atlyginimais ir priedais, laiku neišmokėtais atostoginiais ir kt. Problemų tiek, kad išspręsti jas prireiks laiko.

Prieš mėnesį vykusiame profesinių sąjungų ir Centro vadovės susitikime buvo įvardintos problemos, pateikti konkretūs atvejai, kai darbuotojai laiku nesulaukė atlygio arba jiems buvo sumokėta ne tokia suma, kokia turėtų būti. Centro vadovė apgailestavo dėl klaidų ir pažadėjo išsiaiškinti jų priežastis bei jas ištaisyti.

Klaidas taisyti pradėta nuo vienos didesnių įstaigų – Pravieniškių pataisos namų. Buvo patikrinti atlyginimų ir priedų bei priemokų skaičiavimai, tikslintos Pravieniškių pataisos namų pareigūnams, už laikotarpį nuo š.m. sausio 1 d. iki dabar, išmokėtos sumos. Paaiškėjo, kad pareigūnų skundams pagrindo būta, skaičiavimuose privelta klaidų, o daliai darbuotojų – per 70 asmenų – išmokėta didesnė pinigų suma nei priklausė, tad permokas teks grąžinti.

Pasak Centro vadovės, kaip tai darbuotojai galės padaryti, kiekvienas bus informuotas asmeniškai. Ji užsiminė, kad permokas bus galima grąžinti ir dalimis.

Šiuo metu Centras dirba labai įtemptai, kadangi tenka tikrinti ar mokėjimai buvo vykdomi teisingai, ieškoma klaidų, siekiama ištaisyti visus netikslumus ir sureguliuoti darbą taip, kad ateityje jos nesikartotų. Pradėję patikrinimus nuo Pravieniškių pataisos namų, toliau Centro darbuotojai imsis ir kitų bausmių vykdymo įstaigų, tad teigė, jog darbai užtruks ir paprašė visų šiek tiek kantrybės.

Pasak Kęstučio Pauliuko, malonu, kad naujoji Centro vadovė nesikrato pirmtakų padarytų klaidų, ėmėsi aktyvių veiksmų joms surasti, ištaisyti ir nekartoti.

„Labai džiugu, kad Bendrųjų funkcijų centras girdi profesinių sąjungų keliamas problemas ir stengiasi jas spręsti kiek įmanoma greičiau. Nustebino ir žmogiškas, neformalus požiūris, kuris tikime padės išvengti klaidų ateityje“, – sakė VAITĮPS pirmininkas.

Profesinių sąjungų atstovus maloniai nustebino ir tai, jog Centro vadovė, kilus problemoms, pasiūlė visada kreiptis tiesiogiai, o prireikus pažadėjo surengti susitikimus, kuriais bus siekiama nesusipratimams užbėgti už akių.

administrator