Darbdaviui – darbo laiko optimizavimas, profsąjungai – krūvio didinimas

  • 0 Comments
  • 454 Views

Darbuotojų atstovams VĮ „Regitra“ administracija pristatė projektą dėl egzaminuotojų darbo krūvio pokyčio. Susipažinusi su juo, VĮ „Regitra“ darbuotojų profesinė sąjunga nusprendė nepritarti, nes tai, ką darbdavys vadina darbo laiko keitimu, anot profesinės sąjungos pirmininko Evaldo Plokščio, iš tiesų yra ne kas kita, o  darbo krūvio didinimas.

Profesinė sąjunga atidžiai įvertino pateiktą projektą ir mato jame daug trūkumų, kurie blogina darbuotojų padėtį ir dėl kurio gali nukentėti darbuotojo sauga ir sveikata.

Pasak Profesinės sąjungos, projekte numatyta sutrumpinti B kategorijos egzaminui skirtą laiką  iki 50 min., argumentuojant, kad toks yra egzaminų laiko statistinis vidurkis.

„Panašu, kad administracija pamiršo, kas yra egzaminas ir jo tvarka. Taip pat tai, kad egzaminas dažnai užtrunka per 55 minutes, o rudens-žiemos laikotarpiu, tamsiuoju paros metu ir piko valandomis, dėl nenumatytų aplinkybių, šis laikas gali būti ir dar ilgesnis. Yra nustatyta, jog egzaminuotojas negali skubinti  egzaminuojamojo, turi jam pateikti tvarkingą, patikrintą , apšilusį automobilį, prisistatyti, skirti laiko jam susipažinti su transporto priemone, kuria laikys egzaminą ir kita. Nustačius naują tvarką – egzaminuotojui nebeliks laiko poilsiui tarp egzaminų, kuris yra būtinas arba jis gerokai sutrumpės, o tai turės įtakos egzaminuotojo didesniam nuovargiui darbo dienos pabaigoje“, – sakė VĮ „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Profesinės sąjungos nuomone, jeigu jau norima trumpinti egzaminų laiką, tuomet būtina arba panaikinti reikalavimą patikrinti automobilio būklę: alyvos lygį variklyje, eksploatacinių skysčių lygius, stabdžių sistemas, vairo mechanizmo veikimą ir kt., arba numatyti laiką ir šiems darbams atlikti.

„Kai paklausėme darbdavio, kokių priemonių darbdavys ėmėsi ar imsis, siekiant užtikrinti saugias darbo sąlygas egzaminuotojams, darbdavys nepateikė jokios konkrečios informacijos. Labai gaila, kad optimizuoti ketinama darbuotojų saugių darbo sąlygų sąskaita sunkinant ir taip jau nelengvas darbo sąlygas. Kas užtikrins, kad tų trumpučių pertraukėlių nebuvimas, krūvio didėjimas, dviejų paskutinių praktikos egzaminų vyksmas vakarinio piko metu nelems eismo įvykių, kurių pasekmės būtų skaudžios tiek egzaminuotojui, tiek egzaminuojamajam, tiek įmonei ir jos reputacijai‘, – stebėjosi E.Plokštys.

Profesinė sąjunga akcentavo, kad VĮ „Regitra“ egzaminuotojų darbo krūvio analizę atliko nedalyvaujant profesinės sąjungos atstovams, neįtraukė jų į šį procesą, todėl visiškai normalu, kad matydami jas darbuotojų atstovai abejoja gautų išvadų tikslumu ir šio proceso skaidrumu.

administrator

Leave A Comment