Darbymetis Kalėjimo departamento darbo grupėse: sprendžiami darbo organizavimo ir uniformų klausimai

  • 0 Comments
  • 1161 Views

Uniformų klausimas bus sprendžiamas po Kalėjimų departamento (toliau – KD) atliktos pareigūnų apklausos, o ar bus susitarta dėl svarbių darbo organizavimo pataisos įstaigose klausimų paaiškės, kai KD direktorius nuspręs, pratęsti darbo grupės, rengiančios Laisvės atėmimo vietų apsaugos ir priežiūros instrukciją, veiklą ar ne.

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau -LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas dalyvavo darbo grupių veikloje Kalėjimų departamente.

Liepos 2 d., antradienį, darbo grupė, rengianti Laisvės atėmimo vietų apsaugos ir priežiūros instrukciją, svarstė  svarbius darbo organizavimo klausimus.

Pasak LRITĮPS pirmininko, darbo grupė dirbo įtemptai, buvo išklausyti visi argumentai, vyko  karštos diskusijos, ginčai, ypač, kai tam tikrais klausimais nuomonės išsiskirdavo. Nors grupė dirbo be atvangos, nepavyko iki galo suderinti kai kurių, pataisos pareigūnų tarnybai tiesiogiai poveikį darančių, Instrukcijos projekto nuostatų punktų, todėl LRITĮPS raštu kreipėsi į Kalėjimų  departamento vadovą, prašydama darbo grupės veiklą pratęsti ir nustatyti kitą šio dokumento parengimo ir pateikimo datą.

Primename, kad minėta darbo grupė iki š.m. liepos 5 d. turėjo parengti ir pateikti Laisvės atėmimo vietų apsaugos ir priežiūros instrukcijos projektą.

Liepos  3 d., trečiadienį, LRITĮPS pirmininkas dalyvavo susitikime su Kalėjimų departamento vadovybe dėl pataisos įstaigų pareigūnų uniformos ir jos dalių.

Pasak K.Pauliuko, profesinės sąjungos pozicija nesikeičia.

„Esame už tai, kad pareigūnams būtų siuvamos aukštos kokybės uniformos, su kuriomis nebetektų nei kaisti, nei šalti. Jos dalys būtų pritaikytos dirbti kabinete arba lauko sąlygomis“,  – po susitikimo sakė LRITĮPS pirmininkas.

Susitikime dar kartą akcentuota, jog svarbiausia yra pakankamas uniformos dalių kiekis, kokybiškas uniformos audinys ir patogūs avėti batai.

Norint išsiaiškinti pareigūnų nuomonę, Kalėjimų departamentas parengė apklausą dėl uniformos ir jos dalių. Ją atlikus, maždaug po 2-3 savaičių, darbo grupė vėl sės prie derybų stalo ir, kaip tikisi LRITĮPS pirmininkas, priims galutinį sprendimą dėl uniformos modelio ir jos dalių.

Primename, kad profesinė sąjunga nepritarė Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų dėvimam uniformos modeliui, kuris, anot profesinės sąjungos pirmininko, galėtų būtų pritaikomas tik tam tikroms specialiosioms, pataisos įstaigose veikiančioms grupėms.

Tik susitarus dėl uniformos ir jos dalių, ketinama tartis ir spręsti dėl audinio, iš kurio uniforma bus siuvama.

„Tikimės, kad mums pavyks susitarti ir įtikinti, kad audinio pasirinkimas ne mažiau svarbus. Šiuo klausimu taip pat būsime atkaklūs“, – sakė K.Pauliukas.

Šiuo metu pataisos įstaigos pareigūnų dėvima uniforma yra nepatogi dėvėti, pareigūnai skundžiasi jos kokybe ir tuo, kad vasarą su ja kaista, o žiemą – šąla.

 

administrator