Derybos tęsiamos

  • 0 Comments
  • 1384 Views

Praėjusią savaitę „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos atstovai dalyvavo susitikime su Valstybinės įmonės „Regitra“ vadovybe, kuriame buvo aptariama darbuotojų darbo krūvio apskaičiavimo metodika (toliau – DKAM) ir problemos kylančios dėl jos taikymo.

Diskutuojant dėl darbuotojų registruojančių transporto priemones darbo krūvio apskaičiavimo, susitarimo rasti nepavyko.

„Įmonės vadovybė mano, kad programa skaičiuoja teisingai, mes manome kitaip. Problema slypi, jog programa darbuotojo darbo laiką su klientu pradeda skaičiuoti tik nuo to momento, kai į duomenų bazę įvedami jo duomenys, o realiai – jis jau vyksta iki to momento. Yra klientų, kurie ateina tik pasiklausti, ką  jiems daryti, dažnai net neturi dokumentų, tokiais atvejais jų duomenų net nereikia, tad gaunasi, jog darbuotojai su klientais dirba, tačiau tai į jų darbo krūvio skaičiavimą neįskaičiuojama. Nesuprantama ir tai, jog skaičiuojama tik 20 darbo minučių su klientu, nors būną atvejų, kad užtrunkama ir ilgiau. Ar tokiais atvejais darbuotojai turėtų atsisveikinti su klientu ir nebeteikti jam informacijos, neužbaigti pradėtų procedūrų? “ – savo poziciją dėstė profsąjungos pirmininkas.

Profesinė sąjunga laikosi pozicijos, jog darbuotojų skundai dėl darbo krūvio skaičiavimo metodikos netikslumo yra pagrįsti ir nori, kad į tai būtų atsižvelgta, o darbo laikas skaičiuojamas teisingai. Be to profesinė sąjunga siekia, kad darbo krūvis būtų perskaičiuotas, o susidaręs skirtumas darbuotojams – kompensuotas.

Pasak profesinės sąjungos pirmininko, prašoma vadovybės, jog ši inicijuotų metodikos pakeitimus, kurie leistų aiškiai, skaidriai, tiksliai apskaičiuoti atliktus darbus bei jų trukmę, sudaryti darbo grupę, įtraukiant į ją ir profesinės sąjungos atstovus.

Profesinės sąjungos pirmininkas, pakvietė vadovybę apsilankyti darbuotojų darbo vietose ir pamatyti iš arčiau kokios situacijos klientai, pasitaiko darbe, kaip vyksta konsultavimas ir aptarnavimas tikrovėje, ne popieriuje.

„Tai padėtų susidaryti realų vaizdą, nes ima atrodyti, jog mūsų darbo specifika suprantama tik mums“, – kalbėjo „Regitra“darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Pasak E.Plokščio, susitikime profesinė sąjunga paprašė, jog kol nėra atliktų tikslių skaičiavimų dėl darbo laiko ir krūvių, vadovybė mokėtų didesnius priedus darbuotojams.

Karšta diskusija, nepriėjus  susitarimo, bus pratęsta. VĮ „Regitra“ vadovybė pažadėjo surengti dar vieną susitikimą, kuriame aktuali problema bus dar kartą nagrinėjama.

Anot E.Plokščio, profesinė sąjunga nesirengia atsitraukti ir sieks, jog darbuotojams būtų sąžiningai sumokama už jų atliktą darbą, o darbo krūvis skaičiuojamas maksimaliai tiksliai.

Susitikime VĮ „Regitra“ atstovai taip pat pristatė pokyčius Vairuotojų pažymėjimo skyriuose (toliau – VP skyriuose), organizuojant ir paskirstant darbus, kuriuos ketinama ir norima įgyvendinti. Sprendžiant darbo krūvio problemas bei siekiant mažinti didžiąją dalį biurokratijos, iš filialų administracijai bus perkelta dalis funkcijų.

Pokyčiai, kurie buvo pristatyti, pasak „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Evaldo Plokščio, jei jie bus įgyvendinti taip, kaip buvo pateikta susitikime, panašu, bus naudingi ir darbuotojams, ir įmonei, ir klientams.

Apie antrąjį susitikimą ir tai, kas jame vyko, būtinai parašysime.

administrator