Sėkminga operacija, sulaikant bėglį, pasigyręs Kalėjimų departamentas tikram herojui nepadėkojo…

  • 0 Comments
  • 978 Views

Neseniai Teisingumo ministras II-jo laipsnio garbės ženklu už nuopelnus teisingumui apdovanojo pilietį, kuris sugavo bėglį, pabėgusį iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės.

Priminsime, kad iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės, nuteistasis Jevgenijus Sotikovas, pabėgo rugpjūčio 30 d. apie 16 val.

Jau kitą dieną bėglys buvo sulaikytas, todėl pranešimas apie jo sulaikymą Kalėjimų departamento interneto svetainėje jokių abejonių nesukėlė, o tai, kad nuteistąjį sučiupti pavyko Kalėjimų departamento pareigūnams, atrodė visiškai įtikinama istorija.

Apie sėkmingą akciją jau kitą dieną po pabėgimo, pranešė ir televizijos. TV3 skelbė, jog Klaipėdoje Kalėjimų departamento pareigūnai bendradarbiaudami su policija, sulaikė vakar iš pataisos namų pabėgusį nuteistąjį“.

Ir kas galėjo pamanyti, jog tai ne tiesa!

Apgailėtina, tačiau Kalėjimų departamento pareigūnai bėglio nesulaikė. Dar daugiau, jie nesekė „karštais“ jo pėdsakais. Bėglį policijai pristatė pilietiškas asmuo, o šiam dar kartą bandant pabėgti, pats jį pagavo ir parvertė ant žemės. Pareigūnams liko tik uždėti antrankius. 

Negalime plačiau apie šį įvykį parašyti, nes šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas.  Tačiau tai, kad Kalėjimų departamentas prisiėmė laurus, kurių nenusipelnė, atrodo daugiau nei apgailėtinai.

Net ir tiesai išaiškėjus, KD svetainėje melaginga informacija taip ir liko nepakeista.

Atsitiktinai apie tai sužinojęs Teisingumo ministras suskubo padėkoti drąsiam piliečiui ir apdovanojo jį II-ojo laipsnio garbės ženklu „Už nuopelnus teisingumui“.

Kai paklausėme ar sulaukė kokios nors padėkos iš Kalėjimų departamento, pilietis patikino, jog ne.  

„Pikta, kad jie susigriebė visus laurus ir net ačiū nepasakė“, – sakė jis.

Drąsus pilietis ypatingai dėkingas Teisingumo ministrui, kuris neleido melui išsikeroti.

„Nesiekiau jokių apdovanojimų ar medalių, bet jei nebūčiau  to bėglio pristatęs policijai, mane sąžinė užgraužtų. Negalėjau kitaip pasielgti“, – kalbėjo nuteistąjį policijai atvežęs pilietis.

Šauni istorijos pabaiga, tačiau kirba vienas klausimas, kodėl KD šią istoriją iškraipė?

administrator