- info
- 0 Comments
- 1307 Views
„Regitra“ vadovybės ir „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos antrajame susitikime, kuriame dar kartą kalbėta apie Darbo krūvio skaičiavimo metodiką nebūta nei laimėtojų, nei pralaimėtojų. Abi pusės, įvertinusios visas aplinkybes, susitarė dėl kompromisinio sprendimo – šį klausimą išspręsti pavasarį, po to kai bus įdiegta nauja transporto priemonių savininkų apskaitos informacinė sistema.
Vis dėlto, nežiūrint problemos aktualumo, pirmiausia susitikime aptarta, koronaviruso atvejų plitimo tarp Vilniaus filialo darbuotojų, problema.
„Regitra“ vadovybė papasakojo, kokių priemonių, atsižvelgdami į rekomendacijas ir pasitelkdami Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistus, ėmėsi, koronaviruso plitimui įmonėje suvaldyti.
„Regitra“ vadovybė akcentavo, jog susidūrusi su COVID-19 atvejais įmonėje, svarbiausias siekis – apsaugoti darbuotojus, o kartu rasti būdą, kaip krizės akivaizdoje organizuoti darbą.
Vadovybė papasakojo, jog Vilniaus filiale buvo dezinfekuoti du pastato aukštai bei nedelsiant, įmonės lėšomis, atlikti COVID-19 testai artimą kontaktą turėjusiems darbuotojams. Kitą dieną, t.y. antradienį, paaiškėjo, jog net 4 darbuotojų testai – teigiami, todėl dar kartą atlikta patalpų dezinfekcija.
Pasak „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko E.Plokščio, nors vadovybė sužinojusi apie pirmuosius koronaviruso atvejus Vilniaus filiale, reagavo kiek per lėtai, vėliau įmonės sprendimai, profsąjungos nuomone, keitėsi į gerąją pusę, nors klaidų neišvengta. Kaip klaidą profesinės sąjungos atstovai įvardino tai, jog darbuotojams, kuriems buvo atliekami testai, nebuvo pasiūlyta, iki kol jie gaus atsakymą,likti namuose. Atlikę testą, darbuotojai sugrįžo į savo darbo vietas ir dirbo lyg nieko nebūtų nutikę.
„Norime priminti visiems darbuotojams, kad nepakanka vien vadovybės dėmesio šiai problemai.Trys labai svarbūs dalykai, kurių neturėtume pamiršti nei vienas – kaukės, socialinis atstumas apie 2 m ir dažnas rankų plovimas – gali apsaugoti ne tik mus, bet ir aplinkinius, tad savo sveikata privalome rūpintis ir patys!“- priminė E.Plokštys.
Antrasis nagrinėtas klausimas – transporto registracijos darbo krūvio apskaičiavimo metodika (DKAM).
Išklausę vadovybės pristatymą ir susipažinę su atliktais skaičiavimais bei ketinimais jau ateinantį pavasarį, kai keisis registracijos sistema, išspęsti dėl pasenusios metodikos atsirandančius darbo krūvio skaičiavimo netikslumus, profesinės sąjungos atstovai sutiko, jog du kartus samdyti įmonę netikslumams šalinti – netikslingas, o įmonei ir finansiškai nuostolinga.
„ Sutikome, kad ne verta samdyti įmonę dabar, nes atlikus visas procedūras, praeitų 2-3 mėnesiai. Todėl sutikome su vadovybės siūlymu sulaukti pavasarį numatytų pokyčių“, – sakė profsąjungos pirmininkas E.Plokštys.
Įmonės vadovybė pažadėjo, jog darbo krūvio skaičiavimo metodikos problematikos bus sugrįžta įgyvendinant registracijos sistemos pertvarką.
„Visada norisi rasti sprendimą čia ir dabar, kad darbuotojų pamatuoti lūkesčiai būtų patenkinti. Tačiau šį kartą sutikome su kompromisiniu sprendimu, kuris leis profesinės sąjungos atstovams aktyviai dalyvauti keičiant ir sprendžiant darbo krūvio skaičiavimo metodikos netikslumus“, – pasakojo E.Plokštys.
Regitra generalinis direktorius pažadėjo, jog profsąjunga ir vadovybė dar kartą sugrįš prie šio klausimo pavasarį. Bus skirta laiko analizei, kad DKAM nekeltų klausimų nei darbuotojams, nei profsąjungai.