„Regitra“ egzaminuotojams Šiauliuose tenka dirbti daugiau nei nustatyta

  • 0 Comments
  • 2125 Views

Šiaulių „Regitra“ filialo darbuotojai egzaminatoriai stebisi, kodėl jiems per dieną tenka tikrinti aštuonių asmenų, siekiančių įgyti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, gebėjimus vairuoti, o ne septynių, kaip rekomenduoja „Regitra“ administracija.

Kilus šiai problemai ir darbuotojų nepasitenkinimui Šiauliuose, Telšiuose ir Mažeikiuose, „Regitra“ darbuotojų profesinė sąjunga raštu kreipėsi į Šiaulių filialo direktorių Vilmantą Ramoną, klausdama, kodėl nesilaikoma dar  2014 metais darbuotojų pasitarime nustatytos egzaminų normos, paliktos galioti ir 2018 m. vykusio vadovaujančių darbuotojų ir administracijos pasitarime?

Padidinus egzaminų dienos normą vienam egzaminuotojui, pastebimai didėja darbuotojų darbo krūvis.
Profesinės sąjungos rašte filialo direktoriui prašoma atsakyti į klausimus, kaip per tokį trumpą laikotarpį padidintas darbo krūvis įtakoja filialo metinį rezultatą. Taip pat prašoma paaiškinti, ar darbo krūvis didinamas tokia pat dalimi, kiek statistiškai būna neatvykusių į egzaminą.

Profsąjunga siekia išsiaiškinti ir tai, ar darbuotojų mokymui (pastabų dėl bendravimo, apeliacijų, protokolų, klaidų vertinimo aptarimui ir diskusijoms darbo kokybės klausimais) skiriama daugiau laiko nei anksčiau?

Pasak „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Evaldo Plokščio, dabar siekiama išsiaiškinus situaciją bei gauti atsakymus į klausimus.

„7 egzaminuojamųjų norma buvo nustatyta ne atsitiktinai, o išanalizavus situaciją ir įvertinus, kiek optimaliai vienas darbuotojas pajėgus atlikti vertinimų per dieną. Didesnis krūvis  nei nustatyta ne tik neigiamai veikia darbuotojų motyvaciją, bet ir sudaro prielaidą, dėl nuovargio padaryti klaidų“, – sakė E.Plokštys.

administrator