Kaip naudoti sveikatai pasitikrinti skirtas dienas?

  • 0 Comments
  • 484 Views

Pagal 2023 m. lapkričio 10 d. sudarytą VĮ „Regitra“ kolektyvinę sutartį darbuotojai iki 2 dienų per kalendorinius metus gali pasitikrinti sveikatą ar slaugyti vaiką, nepateikdami nedarbingumo pažymėjimo.

Kadangi darbuotojams kilo klausimų dėl šių dienų naudojimo ir ar galima nenaudoti visos darbo dienos, o kelias valandas, pateikiame atsakymą.

Primename, kad Sutarties 5.2 punkte nustatyta, jog darbuotojas, trumpalaikės ligos, profilaktinio sveikatos patikrinimo atvejais arba susirgus darbuotojo vaikui iki 16 (šešiolikos) metų, turi teisę neatvykti į darbą, nepateikiant nedarbingumo pažymėjimo – iki  2 (dviejų) darbo dienų per kalendorinius metus.

Kadangi pagal kolektyvinę sutartį darbuotojas minėtiems tikslams gali skirti dvi darbo dienas arba 16 val. per kalendorinius metus, su „Regitra“ vadovybe sutarta, jog darbuotojas neprivalo vienu kartu išnaudoti visos dienos, jeigu jam tokio poreikio nėra, pavyzdžiui, sveikatos patikrinimas trunka ne visą dieną, o valandą, dvi ar kelias.

Darbuotojai „SAVITARNOJE“ pildydami prašymą nurodo ne tik dieną, bet turi nurodyti ir valandas, kuriomis nebus darbo vietoje.

„Beje, kadangi sveikatos duomenys yra vieni jautriausių duomenų apie žmogų, darbuotojas neprivalo nurodyti nei gydymo įstaigos, nei apsilankymo joje tikslo“, – sakė „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Evaldas Plokštys.

administrator

Leave A Comment