Profsąjunga: „Ilgus metus trukusi rekonstrukcija Alytaus kalėjime turės trūkumų“

  • 0 Comments
  • 899 Views

Lankantis Alytaus kalėjime Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LRITĮPS) pirmininkui Kęstučiui Pauliukui savo akimis teko pamatyti, jog septintus metus besitęsianti bendrabučio rekonstrukcija pradėjo judėti į priekį, tačiau kol darbai nebus užbaigti jis nedrįsta spėlioti ar  jie tikrai bus užbaigti dar š.m. vasarą ir kodėl, toks didelės apimties projektas net ir jį įgyvendinus, turės spragų, kurioms lopyti prireiks ne vieno šimto tūkstančių.  

Priminsime, kad 2018 m. birželio mėn. buvo pradėta Alytaus kalėjimo bendrabučio rekonstrukcija, pertvarkant jį į kamerinio tipo patalpas, nes dėl šio pastato konstrukcinių ypatumų buvo sudėtinga užtikrinti tinkamą nuteistųjų priežiūrą. Šių metų vasarą Alytaus kalėjimo bendrabutis turėtų būti užbaigtas, tačiau Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LRITĮPS) pirmininką Kęstutį Pauliuką glumina tai, jog per tiek metų projektuojant, statant, sustabdžius statybas ir galiausiai jas po daug metų tęsiant jau su kitu rangovu, darbai, jo nuomone, iki galo nebus padaryti, nes dalis svarbios infrastruktūros tiesiog nebuvo suplanuota.

„Profesinės sąjungos žiniomis, net jeigu rekonstrukcija pagaliau bus užbaigta, o bendrabutis pradės veikti, liks keli neišspręsti klausimai. Vienas tokių – pasivaikščiojimų kiemeliai nuteistiesiems bei pareigūnų posto aprūpinimas nuo baldų iki kompiuterio, kuriems įrengti, jei gavome tikslią informaciją, neskirta lėšų“, – sakė K.Pauliukas.

Pasak LRITĮPS pirmininko, palyginimui, panašus tik perpus mažesnis, dviejų aukštų bendrabutis Pravieniškių 1 kalėjime, buvo rekonstruotas per  nepilnus metus.

„Nors ir suprantame, kad teisminio proceso trukmės prognozuoti neįmanoma, visgi kyla daug klausimų, kaip rekonstrukcijoms ruošiamasi, kaip įvertinami rangovai, kaip rengiami techniniai projektai, jeigu lieka neišspręstų klausimų, bei kiek lėšų, dėl tokio ilgo proceso, išeikvota  papildomai“, – kalbėjo Profesinės sąjungos pirmininkas.

Šiuo metu Alytaus kalėjime vyksta ir perimetro pertvarkymas, jis modernizuojamas ir renovuojamas, įrengiami specialūs apsaugos taškai, kurie, nuteistojo bandymo pabėgti atveju, signalizuotų ir apie tai praneštų pareigūnams.

Anot LRITĮPS pirmininko, šie darbai vykdomi siekiant atsisakyti fizinės perimetro apsaugos ir pereiti prie stebėjimo vaizdo kameromis. Tačiau ir čia Profesinė sąjunga pastebi trūkumų, pasigendama  2 metrų pločio asfaltuotų takų, tiek išoriniame, tiek vidiniame perimetre, kurie skirti vykdyti nuteistojo persekiojimą keturračiais ar kitomis priemonėmis, pabėgimo atveju.

„Kodėl jų nėra – klausimas. Todėl, mano nuomone, atsisakyti fizinės apsaugos, kol neįrengti išorinis ir vidinis takai prie perimetro – nereikėtų. Ir kai susiduriame su panašiais atvejais, lieka nuostaba, kad tarsi ir norai geri, ir modernizuojama, bet vis kažkur kažkas nepadaryta, nesuplanuota, neįgyvendinta. Nesuprantama, kodėl valstybės institucijų vykdomi projektai, statybos ir kiti darbai įgyvendinami ne taip pat kruopščiai ir atsakingai, kaip tai darome savo namuose. Iš tiesų labai pasigendame kitokio, šeimininkiško požiūrio ir siekio, kad kiekvienas projektas nuo jo pradžios iki pabaigos būtų toks, kuriam ne vienerių metų perspektyvoje nereikėtų jokių papildomų lėšų ir pokyčių “, – sakė LRITĮPS pirmininkas.

administrator

Leave A Comment