Kas pakišo koją konkursui į Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojo vietą?

  • 0 Comments
  • 1332 Views

Šį rugsėjį turėjęs įvykti konkursas užimti Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojo pareigas, po ilgo ieškojimo atsiradus dviem pretendentams, patyrė fiasko, nes Kalėjimų departamento direktorius nepaskyrė pareigūno dalyvauti komisijoje.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija jau daugiau nei vienerius metus ieško kandidatų direktoriaus pavaduotojo pozicijai užimti, buvo skelbti net keli konkursai, tačiau jie neįvykdavo, nes neatsirasdavo norinčių juose dalyvauti. Po ilgų ieškojimų, išmėginti save konkurse pagaliau išdrįso du šioje įstaigoje dirbantys pareigūnai, šiuo metu užimantys skyrių viršininkų pareigas.

Ir nors konkursas buvo paskelbtas dar š.m. birželį, jis, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – ir LRITĮPS) pirmininko Kęstučio Pauliuko nuomone, sužlugdytas ne be Kalėjimų departamento vadovybės pastangų.  

 „O kaip kitaip galvoti, jeigu konkursas paskelbiamas, atsiranda kandidatai, galiausiai net Teisingumo ministerija randa laiko deleguoti savo atstovą į konkurso komisiją, o Kalėjimų departamentas, kuris labiausiai turėtų būti suinteresuotas, jog jam pavaldžioje įstaigoje būtų sukomplektuotos svarbios pareigybės, staiga kažkodėl ima buksuoti. Gal Kalėjimų departamentui nepatiko kandidatai?“ – savo nuomonę dėsto Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas.

Pasak K.Pauliuko, tokie dalykai nepraeina nepastebimai, netrukus pasigirdo kalbos, jog Kalėjimų departamentas pats pristabdė procesą, vėliau, kad įtakos turėjo koronaviruso plitimas.

Iš tiesų š.m. kovo 16 d. KD direktoriaus įsakymo Nr.V-78 1.5.8 punkte nurodyta, kad valstybės lygio ekstremalios situacijos metu stabdomos atrankos ir konkursai į laisvas pareigybes, jei tam nėra neatidėliotino būtinumo. Tačiau kodėl tuomet, galiojant valstybės lygio ekstremaliais situacijai minėtas konkursas buvo iš viso skelbtas?

„Kai nutylima tiesa, jos vietą užpildo kalbos. Jeigu buvo kokių trikdžių, apie juos derėjo pranešti civilizuotai, nemenkinant įstaigos ir nepaliekant tiek jos, tiek kandidatų nežinioje“, – teigė K.Pauliukas.

Pasak profsąjungos pirmininko, reikia džiaugtis, kad atsiranda pareigūnų norinčių daryti karjerą, išdrįstančių prisiimti atsakomybę ir kandidatuoti į svarbias pareigas, o Kalėjimų departamentas eilinį kartą demonstruoja nederančią aroganciją bei nepaaiškinamą elgesį.

„Jei departamentui kilo klausimų ir abejonių dėl kandidatų, tam yra visa eilė procedūrų, galiausiai, jie tai galėjo padaryti konkurso metu, tačiau vilkinti konkursą, mano nuomone, tai buvo vilkinimas, tokio elgesio nesuprantu. Imu galvoti ir spėlioti gal Kalėjimų departamentas išsigando ir nepanoro, kad konkurse dalyvautų, aktyvios ir kritikuojančios departamento veiklą, profesinės sąjungos narys?“ – svarstė K.Pauliukas.

Profesinės sąjungs nuomone Kalėjimų departamento arogancija, kai, galimai, sužlugdomas konkursas yra netoleruotina.  Profesinė sąjunga ketina paraginti politikus,  kai darbą pradės naujas Vyriausybės kabinetas, pro didinimo stiklą pasižiūrėti į šią instituciją ir jos veiklą.

Konkursas į minėtą pareigybę turės būti skelbiamas iš naujo, tik ar kandidatai, kurie buvo padavę dokumentus ryšis tai padaryti dar kartą? Ar ir vėl teks laukti metus, o gal du, kol atsiras nebijančių iššūkių žmonių.

administrator