Nepaisant pandemijos pareigūnų sveikatos patikrinimai vyks

  • 0 Comments
  • 1390 Views

Vidaus reikalų ministerija (toliau – ir VRM) informavo, jog pareigūnų privalomi periodiniai sveikatos patikrinimai nebus stabdomi ar atidedami, nes Vyriausybės nutarime dėl karantino paskelbimo, nenustatyta draudimų ar apribojimų, susijusių su profilaktinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimu. VRM viceministras Česlovas Mulma patikino, kad Medicinos centre taikomos priemonės, padeda užtikrinti pareigūnų saugumą periodinių profilaktinių sveikatos patikrinimų metu.

Primename, jog Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga raštu kreipėsi į VRM dėl pareigūnų privalomų periodinių profilaktinių sveikatos patikrinimų vykdymo, siūlydamos stabdyti vidaus tarnybos sistemos pareigūnų privalomus periodinius profilaktinius sveikatos patikrinimus blogėjant situacijai dėl Covid-19 plitimo šalyje.

VRM atsakyme profesinėms sąjungoms rašoma, jog yra parengtas ir šiuo metu derinamas Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų privalomų periodinių profilaktinių sveikatos patikrinimų tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma nustatyti, jog Vyriausybei paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ar karantiną visoje šalies teritorijoje ir atliekant pareigūnų privalomus sveikatos patikrinimus būtų mažinamas skiriamų gydytojų specialistų apžiūrų skaičius, tam tikrų gydytojų specialistų (neurologo, chirurgo ir kt.) apžiūras skiriant tik tais atvejais, kai yra nustatytų lėtinių ligų ar kai yra indikacijų skirti šių gydytojų specialistų apžiūra bei  atliekamų tyrimų skaičius, tam tikrus tyrimus atliekant tik esant indikacijoms.

Priėmus pakeitimus, pareigūnų privalomi periodiniai profilaktiniai sveikatos patikrinimai vyks greičiau ir dėl to bus sumažinta COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimo rizika.

Pasak vidaus reikalų ministro pavaduotojo Česlovo Mulmos, Vyriausybei nutarimu paskelbus karantiną, nenustatyta draudimų ar apribojimų, susijusių su profilaktinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimu. Tačiau, anot vidaus reikalų viceministro, sveikatos priežiūros įstaigos vadovas turi užtikrinti, kad įstaigoje paslaugos būtų teikiamos pagal patvirtintą planą ir atitiktų paciento interesams.

Kaip informavo VRM, Medicinos centre taikomos priemonės, padedančios užtikrinti pareigūnų saugumą sveikatos patikrinimų metu: pareigūnai registruojami ir atvyksta jiems paskirtu konkrečiu laiku, reguliuojami srautai; neužregistruoti pareigūnai nepriimami; atvykstantiems matuojama kūno temperatūra, o nustačius 37,1°C ar didesnė kūno temperatūra ar pastebėjus akivaizdžius kvėpavimo takų infekcijos požymius, į Medicinos centro patalpas neįleidžiami; sutikimą išreiškusiems pareigūnams atliekamas greitasis COVID-19 testas; prašoma dėvėti veido kaukes, dezinfekuoti rankas, išlaikyti 2 metrų atstumą ir kt.

Vidaus reikalų ministerija informavo, jog bus reaguojama į situacijos dėl Covid-19 šalyje pokyčius, o apie visus sprendimus, susijusius su pareigūnų privalomų periodinių profilaktinių sveikatos patikrinimų atlikimu, profesines sąjungas informuos papildomai.

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas sako, jog nežiūrint visų priemonių, apie kurias kalba vidaus reikalų viceministras, problema lieka.

„Šiuo metu daug kalbama apie tai, kad rekomenduojama atsisakyti nereikalingų, nesvarbių išvykų, tuo tarpu pareigūnams iš visos Lietuvos, dėl sveikatos patikrinimo dažnai viešuoju transportu ir su ne vienu persėdimu, tenka vykti į sostinę. Neišvengiamai tai didina tikimybę užsikrėsti Covid-19. Todėl liekame prie savo pozicijos, kad šiuo metu būtina atsisakyti nebūtinų kelionių, taip pat ir sveikatos patikrinimų. Juolab, kad turime ir atvejį, kai Pravieniškių Laivės atėmimo vietų ligoninės pareigūnui, kuriam Covid-19 simptomai pasireiškė ir ši infekcija buvo diagnozuota būtent po kelionės viešuoju transportu į Medicinos centrą Vilniuje. Tikime, kad tai įvyko ne Medicinos centre, tačiau papildomų važinėjimų ypač dabar, daugėjant susirgimų, reikėtų atsisakyti“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.  

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė primena nariams, jog iškilus klausimams dėl patikrų, pastebėjus, jog yra nesilaikoma tvarkos, fiksuotų pastebėtus pažeidimus, kreiptųsi ir apie tai informuotų profesinę sąjungą.

LRITĮPS raštas VRM čia.

administrator