Keliaukime! Įdomioji Šiaurės Lenkija

  • 0 Comments
  • 1791 Views

Ir vėl kviečiame į kelionę. Šįsyk lankysime kaimyninę Lenkiją ir grožėsimės jos pilimis, bažnyčiomis, senamiesčiais. Dviejų dienų kelionės, š.m. kovo 28-29 dienomis, metu pabuvosime:

MALBORK – GDANSK – FROMBORK – LIDZBARK WARMINSKI – RESZEL – SW. LIPKA – „VILKO IRŠTVA”.

Kelionės kaina profesinės sąjungos nariams ir jų šeimos nariams – 57 Eur.

Registracija vyksta iki vasario 14 d. el. paštu algimantas.stapcinskas@gmail.com, smulkesnė informacija tel. 8-670-97001. Kelionės programa ir kita informacija  pateikiama žemiau.

Kovo 28 d. anksti ryte išvykimas iš Vilniaus (sustojant Kaune), grįžimas – kovo 29 d. apie 24 val.

1 diena (kovo 28 d.). Išvykimas iš Vilniaus anksti ryte apie 4-5 val. Vykstame į Malborko (arba Marienburgo) pilį. Malborko tvirtovė − viena didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės ir rezidencinės architektūros pavyzdžių Vidurio ir Rytų Europoje, viena monumentaliausių bei įspūdingiausių plytinės gotikos ansamblių Europoje, tiesiogiai susijusi su viduramžių Lietuvos istoriniais įvykiais. Marienburge buvo kryžiuočių Didžiojo magistro rezidencija ir ordino valstybės sostinė. Ekskursija Malborko gynybiniame komplekse. Vėliau aplankome Gdansko miestą. Gdanskas – tai Lenkijos uostamiestis prie Baltijos jūros Lenkijos šiaurėje, Pamario vaivadijoje. Anksčiau miestas buvo vadintas Danzig. Rašytiniuose šaltiniuose miestas pirmą kartą paminėtas 997 m. XX a. aštuntajame dešimtmetyje Gdanske kilo „Solidarumo“ judėjimas, kuris kovojo prieš sovietų valdžią. Ekskursija po Gdansko senamiestį: ankstyvosios gotikos Šv. Mergelės katedra – didžiausia plytinė katedra Europoje, Karališkasis kelias, Žalieji ir Auksiniai miesto vartai, Kalėjimo bokštas, miesto rotušė, senamiesčio turgavietės, Neptūno fontanas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena (kovo 29 d.). Papusryčiavę aplankome Fromborko senamiestį, apžiūrime žymiąją Fromborko katedrą. Fromborke gyveno ir dirbo žymus astronomas Mikalojus Kopernikas. Toliau vykstame į Lidzbark Warmiński. Atvykę į Lidzbark Warmiński aplankome didingą gotikos stiliaus pilį, pastatyta XIV a. antroje pusėje vietoje prūsų pilies Lecbarg, buvusios Alnos ir Simsarnos upių santakoje. Ilgą laiką šiame objekte buvo Varmės vyskupijos kapitulos rezidencija ir jis vykdė sargybos posto, ginančio rytinę Varmės sieną, funkciją. Vykstame link Šv. Lipkos, pakeliui esant galimybei sustojame apžiūrėti Rešliaus pilį. Aplankome Šv. Lipkos vėlyvo baroko stiliumi pastatytą bažnyčią, kuri garsėja savo vargonais. Esant galimybei pasiklausome vargonų muzikos. Šv. Lipka vadinama Šiaurės Lenkijos baroko perlu. Čia esančią bažnyčią ir vienuolyną XVII a. statė iš Vilniaus atvykę meistrai. Šv. Lipka laikoma stebuklinga, su Mergelės Marijos apsireiškimu siejama vieta. Toliau tęsiame kelionę ir aplankome „Vilko irštvą“ – Hitlerio bunkerį Lenkijoje (tuometiniuose Rytprūsiuose), iš kurio Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris vadovavo Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms. Čia jis praleido didžiąją savo laiko dalį  – daugiau nei 800 dienų.  „Vilko irštvos“ bunkeriai buvo gerai įtvirtinti – sienos turėjo po du gelžbetonius apvalkalus, kurių storis siekė apie 4 m. Būtent šioje būstinėje 1944 m. buvo įvykdytas pasikėsinimas į Hitlerį. Vakarop judame link Lietuvos. Apie 24 val. grįžtame į Vilnių.

Objektų lankymo eiliškumas gali keistis. Tikslus išvykimo iš Lietuvos laikas ir vieta bus pranešta vėliau.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

  • kelionė turistinės klasės autobusu;
  • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;
  • kelionės vadovo, gido paslaugos;
  • ekskursinė programa;
  • kelionės dokumentų sutvarkymas (būtina turėti ne mažiau kaip 3 mėn. galiojantį pasą ar tapatybės kortelę).

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

  • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
  • bilietai į lankomus mokamus objektus:  reikia turėti apie 90 zlotų.
administrator