Keliaukime!

  • 0 Comments
  • 1313 Views

Kviečiame keliauti. Šį kartą mūsų maršrutas drieksis į Albaniją.

Aplankysime BELGRADĄ – SKOPJE – OCHRIDĄ – BERATĄ – LOGAROS NAC. PARKĄ – HIMARĄ–BUTRINTĄ – KSAMILĮ – GIROKASTERĮ –TIRANĄ – KRUJĄ – ŠKODERĮ – ULČINĮ – STARYJ BAR – LOVČENO NAC. PARKĄ – KOTORĄ –DUBROVNIKĄ – MOSTARĄ – SARAJEVĄ.

Kelionės data 2019 m. spalio 5 d. – spalio 16 d. Kelionės kaina profsąjungos nariams ir jų šeimos nariams – 395 Eur.

1 DIENA. Spalio 5 d.

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje arba Slovakijoje.

2 DIENA. Spalio 6 d.

Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją, Serbiją. Atvykstame į Belgradą. Ekskursija Serbijos sostinėje, kuri turtinga ir turkiška, ir šiuolaikine architektūra: Rotušė, Parlamento rūmai, didžiausia Serbijoje stačiatikių šventovė Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, kunigaikščiui Michailui skirtos skulptūros, Kalemegdano parkas, didinga Belgrado tvirtovė, garsusis karaliaus Aleksandro bulvaras – ilgiausia mieste pėsčiųjų alėja. Kelionė per Serbiją. Nakvynė viešbutyje Serbijoje.

3 DIENA. Spalio 7 d.

Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Makedoniją. Atvykstame į Makedonijos sostinę Skopjė – Motinos Teresės gimtąjį miestą. Miesto senąją ir naująją dalis jungia akmeninis tiltas per didžiausią Makedonijos upę Vardarą. Trumpa apžvalginė ekskursija po miestą: Mustafa Pasha mečetė, miesto simbolis – Bizantijos laikų tvirtovė, senasis turkų laikais statytas miesto kvartalas, miesto centras su Makedonijos praeitį įamžinančiais paminklais.

Vykstame į vieną iš gražiausių Makedonijos miestą Ochridą, saugomą UNESCO ir daug metų žinomą kaip slavų Jeruzalė. Pasakojama, jog viduramžiais miestas turėjęs net 365 cerkves – kiekvienai metų dienai po vieną. Šiandien miestą puošia išlikę I a. romėnų amfiteatro liekanos, ankstyvųjų krikščionių Šv. Erazmo bažnyčia, Šv. Panteleimono vienuolynas – seniausias slavų pasaulyje, Šv. Sofijos cerkvė ir  Bulgarijos caro Samuelio tvirtovė*. Nuo Ochrido ežero pakrantės atsiveria pasakiškas vaizdas į ežero platybes. Beje, jis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir yra pats giliausias ir seniausias Balkanų ežeras. Esant galimybei galėsite leistis į smagų pasiplaukiojimą laiveliu* ir mėgautis iš vandens karalijos į miestą atsiveriančiais vaizdais. Kelionė per Makedoniją, Albaniją. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Spalio 8 d.

Pusryčiai. Vykstame į Beratą – vieną gražiausių ir turtingiausią architektūrą išlaikiusių Albanijos miestų. Dėl savo grožio bei unikalaus osmanų architektūrinio ir urbanistinio paveldo jis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Dėl dideliais langais įstiklintų fasadų miestas dar vadinamas „tūkstančio langų miestu“. Lankome Berato tvirtovę*, kurioje išlikę XIII a. bažnyčių liekanų.

Tęsiame kelionę vaizdinga ir įspūdinga Jonijos jūros pakrante.  Vykstame per Logaros nacionalinalinį parką, kuriame saugomi miškai, auga juodosios ir Bosnijos pušys, Bulgarijos eglės. Čia gyvena palšieji grifai, kilnieji ereliai, akmeninės kurapkos, danieliai. Iš apžvalgos aikštelių atsiveria nepakartojami gamtos peizažai. Kilsime kvapą gniaužiančia Llogaros kalnų perėja, esančia daugiau nei 1000m aukštyje virš jūros lygio. Iš apžvalgos aikštelių atsiveria nepakartojami gamtos vaizdai į Jonijos jūrą ir žalumoje skendinčią Korfu salą. Pakeliui sustosime Himaroje – laukinių paplūdimių ir vaizdingos gamtos kurorte. Toliau judame link Ksamilio, nakvynė viešbutyje Ksamilyje arba Sarandoje.

5 DIENA. Spalio 9 d.

Pusryčiai. Vykstame į UNESCO saugomą antikinį Butrinto archeologinį parką. Antikinis graikų Butrinto miestas VI a. prieš Kristų buvo įkurtas kaip Korfu salos kolonija. Butrinte viešpatavo graikai, vėliau – romėnai, XIV a. Butrintą kontroliavo venecijiečiai, o galiausiai ir turkai-osmanai. Kiekviena tauta čia paliko savo architektūrinį pėdsaką. Pamatysime antikinį graikų teatrą, iki šių dienų išlikusias V-VI a. pr. Kr. akropolio kolonas ir jį supančios sienos fragmentus, graikų medicinos ir gydymo dievo Asklepijo šventyklą, romėnų pirtis ir kitų pastatų liekanas. XX a. atidarytas Butrinto muziejus*, kuriame eksponuojami graikų-romėnų laikotarpio archeologų radiniai, atrasti italų archeologų.

Aplankome (jeigu nenakvojame) Ksamilį – nuostabų smėlėtą užutėkį su 4 salelėmis. Ksamilis dažnai vadinamas rojaus kampeliu ir prilyginamas Maldyvams, dėl turkio spalvos vandens ir balto smėlio paplūdimių. Žalumos apsuptame kurorte užburia nuostabūs jūros peizažai ir jaukūs paplūdimiai poilsiui. Čia įsikūrę jūros gėrybių restoranėliai, kuriuose galėsite paragauti ką tik pagamintų patiekalų.

Po pietų vykstame į vynų degustaciją, vakarop esant norui dalyvaujame Albaniškoje vakaronėje arba poilsis prie jūros. Nakvynė viešbutyje Ksamilyje arba Sarandoje.

6 DIENA. Spalio 10 d.

Pusryčiai. Vykstame į Girokasterį. *Girokasteris – tai miestas-muziejus, išsaugojęs vieną gražiausių ir turtingiausių architektūrų, tai buvusio diktatoriaus Envero Hodžos gimtinė. Miestas įtrauktas į UNESCO kultūros paveldą. Visas Girokasterio senamiestis sudarytas iš akmenų: akmenimis grįstos gatvės, iš akmeninių blokų statyti namai ir akmenimis dengti jų stogai. Lankysime ant kalvos pastatytą įspūdingą XIIIa. akmeninę tvirtovę, kurioje įsikūręs ginklų *muziejus. Paklaidžiosite po Osmanų laikus menantį senamiestį su turkų laikų mečetėmis, pirtimis, užeigomis ir rytietišku turgumi. Nakvynė viešbutyje Durese.

7 DIENA. Spalio 11 d.

Pusryčiai. Išvykimas į Albanijos sostinę Tiraną – pažintis su Tiranos centru: Skandebergo aikštė ir jos prieigos, paslaptingojo E.Hodžos laikotarpio statiniai, kontrastuojantys moderniems priemiesčiams. Kruja – miestas kalnuose, menantis legendinio albanų karžygio Skandebergo pasipriešinimo osmanams kovas. Autentiška miestelio aplinka, viduramžių tvirtovė, etnografinis muziejus, turkų laikų prekybinė gatvė, kurioje gausiausias albaniškų suvenyrų pasirinkimas ir svetingi vietos gyventojai.  Kelionė į Škoderį – vieną seniausių Europos miestų, įsikūrusį prie didžiausio Albanijoje Škoderio (Skadaro) ežero. Apžiūrėsite legendinę Rozafos tvirtovę ir puikią apylinkių panoramą. Nakvynė Ulčinyje Juodkalnijoje.

8 DIENA. Spalio 12 d.

Pusryčiai. Vykstame į Ulčinį. Ekskursija po Ulčinio senamiestį – buvusį garsų piratų miestą. Nuo apžvalgos aikštelės atsiveria puiki miesto panorama, promenada su vietinėmis kavinėmis. Ulčinio senamiestis – tai tvirtovė su buvusiu kalėjimu, kuriame buvo uždarytas „Don Kichoto“ autorius rašytojas Servantesas. Ulčinio kurorte prie Adrijos jūros rasite ilgiausią ir geriausią ne tik Juodkalnijoje, bet ir Kroatijoje, daugiau nei šimto metrų pločio, smulkaus smėlio paplūdimį, kuris tęsiasi net 12 km. Smėlyje gausu įvairių mineralų, turinčių gydomųjų savybių. Aplinkui unikali gamta: skaidri jūra, didingi kalnai, nesibaigiantys paplūdimiai ir gilią senovę menantys miestai. Vykstame į Stari Barą – tai mažas miestelis ant stačios uolos. Miestas statėsi tolokai nuo jūros, kad jį nuo gausių užpuolikų antpuolių saugotų ant aukšto kalno įkurta tvirtovė. Stary Bar dar vadinamas Juodkalnijos Pompėja, yra išsaugojęs šimtus pastatų, menančių visą krašto istoriją: venecijietiškas miesto sienas, XIVa. stačiatikių cerkves, turkišką pirtį, akveduką. Nakvynė Juodkalnijoje.

9 DIENA. Spalio 13 d.

Pusryčiai. Vykstame į Lovčeno nacionalinį parką*, lankomės antroje pagal aukštį Juodkalnijos viršukalnėje įrengtame Petaro II Petrovičiaus-Njegošo mauzoliejuje. Njegošas buvo kunigaikštis, filosofas ir poetas, kurį labai mylėjo vietiniai gyventojai. Lankysimės senajame Njegošų kaime, čia galėsite įsigyti tradicinio kalniečių vytinto kumpio Pršut. Laisvas laikas pietums užeigoje, kur galėsite paragauti tradicinių patiekalų. Aplankome Kotorą – nedidelį pakrantės miestą, apjuostą ilga gynybine siena. Pažintis su senamiesčiu, apsuptu galinga tvirtovės siena: Šv. Luko bažnyčia, Kunigaikščių rūmai, Katedra ir katedros aikštė, Šv. Trifonijaus soboras, pastatytas XIIa., Napoleono teatras, laikrodžio bokštas. Miestas įsikūręs įspūdingoje Kotoro įlankoje, įsiterpusioje tarp dviejų didžiulių kalnų masyvų ir besididžiuojančią plačiausiu Pietų Europos fiordu. Nakvynė Juodkalnijoje.

10 DIENA. Spalio 14 d.

Pusryčiai. Anksti ryte išvykstame link Dubrovniko. Keliamės keltu per siauriausią Kotoro įlankos vietą. Kalnų serpantinais ir nepaprasto grožio Adrijos jūros pakrante vykstame į Dubrovniką. Pamatysime legendinį miestą – tvirtovę, kuris savo grožiu stebina daug mačiusius turistus iš viso pasaulio. Tai pats įspūdingiausias ne tik Dalmatijos, bet ir visos Kroatijos miestas, žinomas pasaulyje senovinis uostas, garsus turtinga istorine praeitimi. Ekskursijos metu aplankysime UNESCO saugomą senamiestį, apjuostą įspūdinga gynybine siena*, nuo kurios atsiveria žavinga miesto panorama, praeisime Placos gatve, pamatysime Onufrijaus šaltinį, Rolando koloną, gynybines sienas ir fortus, bažnyčias ir miesto aikštes. Išvykstame į Bosniją ir Hercegoviną.

Trumpa pažintis su vienu gražiausių Bosnijos miestų Mostaru. UNESCO saugomas Mostaras – tai miestas kalnų apsuptyje, kuriame persipynę rytų ir vakarų kultūros. Nuo XV a. minimas miestas išsaugojo daug vertybių: galima bus pasigrožėti senomis mečetėmis, minaretais, senuoju akmeniniu arkiniu tiltu. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Spalio 15 d.

Pusryčiai. Kelionė į Sarajevą. Pažintis su Bosnijos ir Hercegovinos sostine Sarajevu. Ekskursija Sarajeve autobusu ir pėsčiomis: senojo miesto osmaniško, austriško ir bosniško gyvenimo palikimas: senoji Rotušė (Nacionalinė biblioteka), Baščaršija prekyvietė, senoji sinagoga, karavansarajai, mečetės, stačiatikių cerkvės ir katalikų bažnyčios, buvusios rotušės ir nacionalinės bibliotekos griuvėsiai, Miljackos upės tiltai. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. Spalio 16 d.

Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare atvykstame į Lietuvą.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

  • kelionė turistinės klasės autobusu;
  • 11 nakvynių viešbučiuose arba svečių namuose su pusryčiais;
  • kelionės vadovo, gido paslaugos;
  • ekskursinė programa.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

  • bilietai į lankomus mokamus objektus ir pramogas (tiems kas norės lankyti);
  • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

MOKAMI OBJEKTAI IR KITA INFORMACIJA

Plaukimas laiveliu Ochrido ežere: apie 5 Eur;

Samuelio tvirtovė Ochride: apie 2 Eur;

Beračio tvirtovė: apie 2 Eur;

Girokasterio muziejai: apie 2 Eur;

Butrinto muziejai: apie 5 Eur;

Stari Baro tvirtovė: apie 2 Eur;

Krujos etnografinis muziejus: apie 3 Eur (esant galimybei);

Laisvo laiko metu galėsite užlipti ant Kotoro gynybinės sienos (apie 10 Eur);

Dubrovniko gynybinė siena: suaugusiam apie 200 HRK; vaikams ir jaunimui 5 – 18 metų apie 100 HRK; pasikėlimas keltuvu apie 200 HRK, vaikams nuo 4 iki 12 metų apie 80 HRK;

Albaniškas vakaras: iki 30 Eur (preliminari kaina, kuri bus patikslinta kelionės metu);

Vietinių gidų paslaugos: apie 25 Eur;

Išvyka mažų gabaritų transportu į Lovčeno nacionalinį parką: apie 20 eur (į Lovčeno nacionalinį parką vykstama kalnų serpantinais ir autobusas negali vykti dėl savo gabaritų).

Nurodytos objektų kainos yra preliminarios ir gali kažkiek keistis.

Vykstant į kelionę būtina turėti PASĄ, galiojantį ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos dienos.

Rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą.

Registracija vyksta iki 2019 m. rugpjūčio 25 d. el. paštu algimantas.stapcinskas@gmail.com, smulkesnė informacija tel. 8-670-97001. Kelionės programa ir kita informacija yra pateikiama žemiau. Spalio 5 d. anksti ryte apie 4 val. išvykimas iš Vilniaus, grįžimas į Vilnių – spalio 16 d. vidurnaktį apie 24.00 val.

Registruojantis prašome užpildyti lentelę:

Kambario tipas

DBL/Twin

(DBL-viena dvigulė lova, Twin- dvi atskiros lovos)

Vardas Pavardė Tiksli gimimo data Kontaktinis

mobilus telefonas, kurį naudosite kelionėje

Pageidau-jamas

išvykimo miestas

(Vilnius, Kaunas arba pakeliui)

Profsąjungos, kurios narys esate, pavadinimas
             
           
           
           

 

administrator