Kriminalinės žvalgybos pareigūnai paskiepyti kartu su medikais

  • 0 Comments
  • 1256 Views

Beveik prieš mėnesį Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, sulaukusi narių pasipiktinimo, dėl Laisvės atėmimo vietų ligoninėje (toliau – ir LAVL), kartu su kitais darbuotojais, nuo Covid -19 paskiepytų kelių Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnų, kreipėsi į departamentą, prašydama paaiškinti, kaip vyksta skiepijimo procesas, kokios nustatytos tvarkos laikomasi ir ar tikrai kartu su   LAVL darbuotojais buvo paskiepyti ir žvalgai. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Kaip aiškiname gautame atsakyme į paklausimą, nuo sausio 13 d. iki vasario 2 d. (imtinai) Laisvės atėmimo vietų ligoninėje buvo paskiepyti 168 darbuotojai, o kartu su jais ir 7 Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai. Pažymima, jog paskiepyti tie žvalgybos pareigūnai, kurie veiklą vykdo ligoninėje.

Anot raštą pasirašiusio Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojo, kuris taip pat yra ir Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Gintauto Šarausko, pirmiausia COVID-19 infekcijos vakcina pradėti skiepyti Laisvės atėmimo vietų ligoninės  darbuotojai – asmens sveikatos priežiūros padalinių specialistai ir visi kiti darbuotojai, taip pat ir pareigūnai, dirbantys bei vykdantys funkcijas šioje ligoninėje.

Kada ir kokie pareigūnai, darbuotojai paskiepyti LAVL – lentelėje.

Darbuotojo pareigybė01.1301.1401.1501.1901.2202.02Iš viso paskiepyta
Ligoninės ir Ligoninės padalinių asmens sveikatos priežiūros darbuotojai1618224666
Ligoninės Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai2921241580
Kiti Ligoninės darbuotojai2112
Ligoninės Resocializacijos skyriaus darbuotojai33 (visi kiti persirgo)
Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, veiklą vykdantys ligoninėje167
Iš viso4848486612168

Kaip aiškinama rašte, „paskiepyti Kriminalinės žvalgybos valdybos Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai vykdo kriminalinę žvalgybą, užkardo, atskleidžia ir tiria nusikalstamas veikas Ligoninėje ir Pravieniškių pataisos namuose – atviroje kolonijoje (toliau – ir Pravieniškių PN-AK). Minėti pareigūnai, vykdydami tarnybą ir atlikdami savo funkcijas, tiesiogiai bendrauja su Ligoninėje ir Pravieniškių PN-AK dirbančiais darbuotojais, taip pat Laisvės atėmimo vietų ligoninėje ir Pravieniškių PN-AK esančiais suimtaisiais ir nuteistaisiais“.

Atsakyme profesinei sąjungai atkreipiamas dėmesys, jog dalis asmens sveikatos priežiūros specialistų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina skiepijami kitose darbovietėse (VšĮ sveikatos priežiūros įstaigose), todėl jie nebuvo skiepijami LAVL.

Pasak G.Šarausko, ligoninėje nepaskiepyti 114 ligoninės darbuotojų, persirgusių ir jau pasveikusių  nuo COVID-19 infekcijos.

Kaip rašoma atsakyme į paklausimą, Kalėjimų departamente nėra patvirtinto bausmių vykdymo sistemos darbuotojų skiepijimo nuo COVID-19 infekcijos atskiro plano, grafiko ar aprašo,  nes   vadovaujamasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2021 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. V-179 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“.

Pagal minėtą įsakymą sveikatos priežiūros įstaigose dirbantieji yra šio sąrašo priekyje.

Kiti Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių laisvės atėmimo įstaigų, išskyrus LAVL, darbuotojai, nuo COVID-19 infekcijos bus pradėti skiepyti Įsakyme numatyta tvarka, kai ateis eilė.

Kaip rašte paaiškino G.Šarauskas, skiepijamų Ligoninės darbuotojų sąrašai aptarti ir suderinti su atsakingais asmenimis bei su savivaldybės paskirta atsakinga viešąja asmens sveikatos priežiūros įstaiga, o skiepijamų Ligoninės darbuotojų sąrašas sudaromas kelios dienos prieš užsakant COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakciną. Tik suderinus vakcinos pristatymo į ligoninę laiką, darbuotojai informuojami telefonu asmeniškai, kada jiems paskirtas laikas atvykti skiepytis.

„Dėl atliekamų skiepų kontrolės informuojame, kad Ligoninė prieš skiepijimą ir po skiepijimo darbuotojų sąrašus pateikia Kalėjimų departamento Imuniteto ir Sveikatos priežiūros skyriams, apie iškilusius klausimus informuojamas Kalėjimų departamento direktorius“, – teigiama KD atsakyme į profsąjungos paklausimą.

administrator