Kritikos  iš profsąjungų neatlaikiusi Kriminalinė žvalgyba galią demonstruoja teismo nesankcionuotomis kratomis

  • 0 Comments
  • 1169 Views

Šiandien apie 10.30 val. į Profsąjungų centro duris pasibeldė keturi Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos pareigūnai, kurie prisistatę paprašė pateikti su Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesine sąjunga susijusius neegzistuojančius dokumentus.

Pasak profsąjungų atstovų, pareigūnai negalėjo paaiškinti kokių dokumentų jiems reikia. Paaiškinus, kad tokių dokumentų profsąjunga neturi, tyrėja priėmė nutarimą  kratą atlikti nedelsiant, nors ikiteisminis tyrimas Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos atžvilgiu buvo pradėtas š.m.vasario 13 d.

Pasak teisininkų, įprasta praktika, tokiais atvejais, dokumentų tiesiog paprašyti, deja, Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos tyrėja priėmė sprendimą pradėti kratą nedelsiant.  Pagal surašytą pareigūnės nutarimą atlikti kratą, paimtini visi VAITĮPS dokumentai, taip paralyžuojant profsąjungos veiklą.

Tiek Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, tiek ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga –  ne kartą buvo sulaukusios užuominų, kad nederėtų viešai kelti problemų, kylančių bausmių vykdymo sistemoje.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino, pastaruoju metu daug kritikos dėl veiklos iš jo vadovaujamos, taip pat Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, sulaukusi Kalėjimų departamento Kriminalinė  žvalgyba, galimai, tokiu būdu nori pademonstruoti, kad lysti į šios institucijos daržą gali būti pavojinga.

Profsąjungų patalpose, pasak V.Jagmino, ieškoma neaišku kokių dokumentų, o profsąjungų vadovui metami kaltinimai piktnaudžiavus tarnyba.

„Daugiau nei keistai atrodo, kai Kalėjimų departamento Kriminalinė žvalgyba, piktnaudžiavimu kaltina net ir bausmių vykdymo sistemoje nedirbančius.  Akivaizdu, kad profsąjungos užmynė ant šios institucijos nuospaudos. Tačiau primename, kad profsąjungų veiklą reglamentuoja ir gina įstatymai, todėl toks galios demonstravimas netoleruotinas ir absurdiškas“, – sakė V.Jagminas.

Profsąjungų atstovai teigia, kad krata nėra sankcionuota teismo ir tai kelia labai daug klausimų dėl jos būtinybės ir tokios skubos bei sudaro nuomonę, kad taip galimai siekiama išbalansuoti profsąjungų veiklą.

„Mes keldavome klausimus dėl neetiškos Kriminalinės žvalgybos  veiklos, jos skaidrumo ir efektyvumo. Šiandien vykstanti krata – atsakas mums už kritiką, siekiama įbauginti profsąjungas, kad jos nedrįstų kritikuoti. Tokie dalykai netoleruojami, todėl tarsimės su visomis profsąjungomis kaip reaguoti į tokius akibrokštus ir žodžio laisvės pažeidimus“, – sakė Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

„Ar tikrai savo veiksmais Kalėjimų departamentas neprasilenkė su demokratijos principais, kurie saugo laisvą žodį, gina profesinių sąjungų veiklą?“ – klausė V.Jagminas.

 

administrator