Koronavirusui atkeliavus į Lietuvą siūloma riboti nuteistųjų pasimatymus su artimaisiais

  • 0 Comments
  • 1488 Views

Šiąnakt paaiškėjus, kad Lietuvoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, sunerimę bausmių vykdymo sistemos pareigūnai ėmė klausinėti, o kaip gi įkalinimo įstaigose bus siekiama užkirsti kelią šio viruso atėjimui.

Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininko Kęstučio Pauliuko,  dirbantys su nuteistaisiais taip pat, kaip ir dauguma žmonių, jaučiasi nesaugūs dėl koronaviruso grėsmės, todėl tikisi, jog Teisingumo ministerija nustatys taisykles ir parengs nurodymus visoms bausmių vykdymo sistemos įstaigoms, taip pat Probacijos tarnybai, kaip turi būti reglamentuojamas darbas esant ekstremaliai situacijai dėl koronaviruso.

Pasak LRITĮPS pirmininko K.Pauliuko, bausmių vykdymo sistemos pareigūnai turi pagrindo nerimui, nes įkalinimo vietose vyksta nuteistųjų pasimatymai su artimaisiais, nuteistieji dėl įvairių negalavimų transportuojami į gydymo įstaigas.

„Koronavirusas jau Lietuvoje, o bausmių vykdymo sistemos pareigūnai neaprūpinti ir neturi apsaugos priemonių: nei medicininių kaukių, nei vienkartinių chalatų, nei dezinfekcinio skysčio. Tikriausiai reikėtų ir nuotoliniu būdu temperatūrą matuojančio termometro, nes svajoti apie termovizorių būtų nerealu“, – sakė K.Pauliukas.

Anot K.Pauliuko, bausmių vykdymo sistemos pareigūnus atstovaujanti profsąjunga prašo Teisingumo ministro imtis skubių sprendimų,  kurie reglamentuotų nuteistųjų maitinimo, nuteistųjų pasimatymų, konvojavimo ir kt. svarbius klausimus.

„Manome, kad šiuo metu kaip niekad svarbu, jog įkalinimo įstaigose visą parą budėtų medicinos slaugytojas, kuris, prireikus konvojuoti nuteistąjį į sveikatos priežiūros įstaigą, galėtų vykti kartu su jį lydinčiu pareigūnu. Taip pat būtina visas įstaigas aprūpinti dezinfekuojančiais skysčiais“, – sako LRITĮPS pirmininkas.

Nors tokia bausmių vykdymo sistemos pareigūnų reakcija gali atrodyti perteklinė, visgi, profsąjungos nuomone, susirūpinimas kyla pagrįstai, o reikalingų apsaugos priemonių ir nurodymų kaip elgtis esant ekstremaliai situacijai, nėra.

administrator