Lietuvoje viešėjo kolegos iš Vokietijos ir Lenkijos

  • 0 Comments
  • 961 Views

Spalio 23-25 dienomis Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) kvietimu Kaune viešėjo Lenkijos nepriklausomos kalėjimų pareigūnų ir kalėjimų darbuotojų profesinės sąjungos ir Vokietijos kalėjimų darbuotojų asociacijos atstovai.

rpt

Vokietijos kalėjimų darbuotojų asociacijos, atstovaujančios 38000 kalėjimų darbuotojų, atstovai iš Reino krašto- Pfalco žemės, Lietuvoje apsilankė pirmą kartą, o su kolegomis iš Lenkijos glaudus bendradarbiavimas tęsiasi jau nuo 2019 m. rugsėjo.

Kaune vykusiame susitikime, pirmiausia svečiai  buvo susipažindinti su LRITĮPS veikla. Profesinės sąjungos pristatymo metu jos pirmininkas Kęstutis Pauliukas papasakojo kaip ji veikia, kokie jos tikslai, su kokiomis problemomis susiduria ir kaip jas sprendžia.

Taip pat jie apsilankė Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjime, kur susitikimo su Resocializacijos ir Saugumo valdymo skyriaus viršininkais, bendravo su darbuotojais, apžiūrėjo infrastruktūrą.

Svečius domino bausmių vykdymo sistemos darbuotojų darbo specifika, socialinės garantijos, darbo sąlygos. Jie teiravosi apie darbuotojų teises, susijusias su tarnyba ir kt.  

Po susitikimo K.Pauliukas sakė, jog su kolegomis apsikeitė informacija apie darbo specifiką, problemų sprendimą, pareigūnų gynimą ir atstovavimą, panašumus ir skirtumus Lenkijoje bei Vokietijoje.

„Tikimės, kad panašaus pobūdžio susitikimai plėtosis ir tai leis iš arčiau pažinti kitų šalių patirtį, problemų sprendimo būdus, profesinių sąjungų veiklos galimybes“, – kalbėjo LRITĮPS pirmininkas.

administrator

Leave A Comment