LRITĮPS atstovai susitiko su Seimo Socialinės apsaugos ir darbo komiteto nariais

  • 0 Comments
  • 458 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas praėjusią savaitę lankėsi Seime, susitiko su politikais dėl pareigūnų pensijos reformos, kuria ketinama keisti nusistovėjusią pareigūnų pensijų suteikimo ir mokėjimo sistemą.

Pasak LRITĮPS pirmininko Kęstučio Pauliuko, kai kurie politikai taip pat yra skeptiški dėl šios Vyriausybės užmojo keisti pareigūnų ir karių pensijų sistemą ir mano, jog tai tikrai gali paskatinti pareigūnų norą palikti tarnybą, ir tai būtų labai negerai šiuo metu, kai pareigūnų trūkumu skundžiasi dauguma įstaigų.

„Praėjusių metų pabaigoje svarstant Vidaus tarnybos statutą, kuriam nepritarė pareigūnų bendruomenė, jau tuomet pasijuto pareigūnų nubyrėjimas, dalis jų, nusprendė nelaukti ir palikti sistemą.  Galime tik spėlioti, kas bus kai Seimą pasieks pareigūnų pensijų įstatymo projektas.  Tikimės, kad į mūsų pastabas įstatymo projekto rengėjai atsižvelgs ir Seimui jis bus pateiktas pataisytas, o dar geriau, kad šis procesas nė nepajudėtų, toks koks yra dabar“, – sakė K.Pauliukas.

Profesinės sąjungos pirmininkas teigė, jog savo pastabas, nuogąstavimus ir įžvalgas išsakė Seimo Socialinės apsaugos ir darbo komiteto nariams.

„Kad bruzdėjimas tarp pareigūnų vyksta – mes žinome, kai kurie skuba „komisuotis“, kiti – rimtai svarsto palikti tarnybą, o kai kurie, vos sužinoję, apie dar vieną pokytį, jau yra išėję iš tarnybos. O kur tiek, kiek išeina patyrusių pareigūnų, naujų surasti? Kokiomis priemonėmis privilioti? Milžiniškais krūviais, neviliojančiu atlygiu ir nežinomybe dėl garantijų? Jau pastebime tendenciją, kad jaunimas, padirbėjęs vos kelis metus, bėga iš sistemos. Tad politikams rengiamas projektas bus tikras išbandymas, pritarti dar vienam valdančiosios daugumos stumiamam projektui, ar objektyviai įvertinti ir priimti tik pareigūnų bendruomenei pritarus, o gal atidėti į šoną“, – sakė LRITĮPS pirmininkas.

administrator

Leave A Comment