Marketingo žaidimai dėl nario mokesčio

  • 0 Comments
  • 1462 Views

Neseniai profesinė sąjunga gavo nario paklausimą dėl nario mokesčio dydžio.

Laiške rašoma: „Noriu paklausti ar Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga negalvoja mažinti nario mokesčio dydžio, nes kai kurios profesinės sąjungos jau priėmusios sprendimą, nuo rudens mažinti nario mokestį 20 proc. ir taikyti ne 1 proc. nuo priskaičiuojamo atlyginimo, bet – 0,8 proc. nario mokesčio“.

Primename, kad mūsų profesinės sąjungos nariai kiekvieną mėnesį moka 1 procentą nuo priskaičiuoto atlyginimo po mokesčių išskaitymo („į rankas“) nario mokestį.

Mūsų profesinė sąjunga buvo viena pirmųjų, kuri pradėjo nario mokestį skaičiuoti nuo realaus atlyginimo į rankas, o ne nuo pareigūno gaunamo popierinio atlyginimo, kuris yra beveik dvigubai didesnis.

Esame deklaravę, kad mūsų nario mokestis vienas mažiausių, todėl nusprendėme, neeskaluodami šio reikalo, paprašyti ekonomistų atlikti skaičiavimus ir pateikti išsamią informaciją apie tai, kokią sumą sudaro 0,8 proc. nario mokesčio nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, kaip atskaitos tašką imant 1000 eurų atlygį, ir palyginti gautą sumą su mūsų profesinei sąjungai atskaitomu 1 proc. nario mokesčio nuo darbo užmokesčio po mokesčių.

Paaiškėjo, jog net ir sumažinusi 20 proc. nario mokesčio dydį, kitai profesinei sąjungai sumokamas nario mokestis yra didesnis nei mūsų profesinei sąjungai.

Atsakome nariams, kad mes nesirengiame mažinti nario mokesčio, kuris ir taip yra vienas mažiausių.

Nors 0,8 proc. atrodo garantuoja mažesnį nario mokestį, skaičiavimai rodo, jog net ir sumažinusi mokestį, kita profesinė sąjunga gauna gerokai didesnį nario mokestį.

Pasieniečiams, kurie renkasi profesinę sąjungą, linkime neapsigauti ir visada pasitikrinti informaciją pasitelkiant matematinius skaičiavimus. Labai svarbu žinoti, ar procentas/ai bus nuskaitomi nuo priskaičiuoto ar atlyginimo po mokesčių.

Primename: (iš elektroninio statistikos terminų žodynas) Bruto darbo užmokestis (angl. Gross earnings) – atlyginimas pinigais, apimantis tiesiogiai darbdavio darbuotojui mokamą pagrindinį darbo užmokestį ir papildomą uždarbį, įskaitant darbuotojo mokamas socialinio draudimo įmokas ir gyventojų pajamų mokestį.

Neto darbo užmokestis (angl. Net earnings) – atlyginimas pinigais, apimantis tiesiogiai darbdavio darbuotojui mokamą pagrindinį darbo užmokestį ir papildomą uždarbį, atskaičius darbdavio mokamas socialinio draudimo įmokas ir gyventojų pajamų mokestį.

Darbo užmokestis prieš mokesčiusDarbo užmokestis po mokesčiųNario mokestis nuo darbo užmokesčio prieš mokesčius 1%Nario mokestis nuo darbo užmokesčio prieš mokesčius 0,8 proc.Nario mokestis nuo darbo užmokestis po mokesčių 1 proc.
1000667,6710,008,00 
1000667,67  6,68
administrator