Profsąjungos išsireikalavo konsultacijų dėl reformos

  • 0 Comments
  • 1378 Views

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinei sąjungai  (toliau – VAITĮPS) iškėlus klausimą dėl konsultavimo informavimo procedūros pristatant Vilniaus pataisos namų reorganizavimo, Vilniaus pataisos namai priėmė sprendimą pratęsti konsultavimosi su profesinėmis sąjungomis terminą vienam mėnesiui, konsultacijos vyks kiekvieną savaitės trečiadienį.

VAITĮPS pirmininko Vitalijaus Jagmino teigimu, konsultavimo procedūrą paprašyta pratęsti, nes ji buvo atlikta formaliai, Kalėjimų departamentas net neįtraukė profesinės sąjungos į šį procesą.

„Apie būsimas konsultacijas sužinojome iš viešosios erdvės!“, – sakė V.Jagminas.

 Įstatymai nustato konsultacijų pareigą darbdaviui, kad vykdant reorganizaciją darbuotojai aiškiai žinotų teisinius, ekonominius ir socialinius padarinius, būtų išvengta neigiamų reorganizacijos padarinių arba  jie kiek įmanoma sušvelninti.

Tai, kad į profesinės sąjungos pastabą dėl konsultacijų buvo atsižvelgta, o jos pratęstos, anot profesinės sąjungos pirmininko, sveikintinas reiškinys.

„Reformos iniciatoriai pamiršo pareigūnus. Būtent dėmesio pareigūnams, jų problemoms ir pasigendame labiausiai. Taip pat neramina tai, kad skaidrėse graži reorganizacija užprogramuoja daug problemų, apie kurias jos iniciatoriai nekalba. Jie arba pervertina lūkesčius, arba nepažįsta sistemos. Kitas dalykas, ima atrodyti, kad realiai pasiruošiamieji darbai reformai pradedami tik dabar, nors ji jau suplanuota, sudėliota, o 2023 m. sausio 1 d. net startuos. Mums tai panašu į arklio statymą už vežimo, todėl manome, kad ją įgyvendinant problemos bausmių vykdymo sistemą tiesiog užgrius, o padarytos klaidos – atsigręš prieš visuomenės saugumą“, – sakė Vitalijus Jagminas.

Pasak profesinės sąjungos pirmininko, šiandien 14 val. Vilniaus pataisos namuose vyksiančios konsultacijos metu tikimasi iškelti daug klausimų, į kuriuos, nors reforma startuos netrukus nėra atsakyta.

administrator