Neteisingi alkotesterio rodmenys vos nesugriovė pareigūno karjeros

  • 0 Comments
  • 1159 Views

Pravieniškių pataisos namuose dėl netikslių alkotesterio rodmenų, 2 sektoriaus Saugumo valdymo skyriaus jaunesnysis specialistas buvo neribotam laikui nušalintas nuo tarnybos, tačiau po nepilno mėnesio, šios įstaigos vadovybei teko pareigūną grąžinti į tarnybą bei sumokėti darbo užmokestį už laikotarpį, kai jis buvo nušalintas. Tačiau profesinės sąjungos nuomone, to negana, vadovybei dar derėtų pareigūno atsiprašyti, o ateityje – labiau pasitikėti darbuotojais.

Pasak  Lietuvos  Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko,  nors įstaigos vadovybė  grąžino pareigūną į darbą, atsiprašymo jis nesulaukė.

Asociatyvi nuotrauka.

„Mano nuomone, įstaigos vadovybė turėtų pareigūno atsiprašyti. Tai nebuvo atvejis, kai pareigūnui girtumas tikrintas akivaizdžiai matant, kad jis neblaivus.  Labai apmaudu, jog neįsiklausoma į tai , ką sako pareigūnai ir nepagrįstai dažnai jais netikima. Laimė, kad šiuo atveju, užtikrintas, jog tikrai alkoholio nevartojo nei tądien, nei išvakarėse, pareigūnas pareikalavo kraujo tyrimo laboratorijoje. Jei nebūtų išdrįsęs paprašyti jį atlikti, šiandien jis jau būtų gatvėje su negarbingu įrašu darbo istorijoje ir suteršta reputacija“, – sakė K.Pauliukas.

Profesinės sąjungos pirmininko nuomone, situaciją lėmė netikslius duomenis rodantis alkotesteris. Jo rodmenys kartojant tyrimą tik didėjo.

„Išgėrusiam žmogui, kuriam nustatyta per  promilę girtumo, po nepilnų dviejų valandų, pareigūnų atlydėtam į kraujo tyrimo laboratoriją, alkoholis nebūtų išgaravęs. Šiuo atveju pareigūno kraujyje alkoholio visiškai nerasta, t.y. 0 promilių“, – sakė profesinės sąjungos pirmininkas.

Anot K.Pauliuko, įstaigos vadovybė turi užtikrinti tvarką ir gali rengti pareigūnų patikrinimus, taip pat ir blaivumo, tačiau tai turėtų daryti naudodami tiksliai ir gerai veikiančius alkotesterius, nes minėta istorija parodė kaip paprasta sugriauti žmogaus gyvenimą.

administrator