Vitalijus Jagminas: „Ištartas nario „ačiū” – patvirtinimas, kad einame teisingu keliu”

  • 0 Comments
  • 1331 Views

Birželio 9 d. Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VAITĮPS) šventiniame renginyje minėjo veiklos 20-metį. Gražus jubiliejus sukako š.m. birželio 3 d., jei skaičiuoti nuo profesinės sąjungos įregistravimo, o tikroji profsąjungos gimimo data 2002 m. gegužės 24 d., kai Kalnų parke ant suolelio susibūrę bendraminčiai nusprendė susiburti ir kartu kovoti bei ginti darbuotojo teises.

Šventės šurmuliui nurimus, dalijamės šventės akimirkomis ir keliomis mintimis, kurios mums pasirodė svarbios.

VAITĮPS 20 jubiliejaus minėjime vykusioje diskusijoje dalyviai išsakė savo požiūrį ir vizijas apie profsąjunginę veiklą ir socialinį dialogą.

Anot Loretos Soščekienės, tai, kad profesinės sąjungos pasirašiusios šakos sutartį, rodo kaip yra pažengusios darbuotojus ginančios organizacijos.

„Visgi svarbiausias prioritetas visoms profesinėms sąjungoms turi išlikti žmogus, o geriausias būdas pasitikrinti, atsakyti į klausimą: ar gali apginti žmogų. Noriu palinkėti lyderiams, kad nariai jaustų, jog dirbama dėl jų, ne sau, o iniciatyvos ateitų iš apačios”, – sakė Loreta Soščekienė, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadas Antoni Mikulski, diskusijos dalyviams uždavė retorinį klausimą, paprašė visų atsakyti sau – jei nebūtų profsąjungų ar vidaus reikalų sistema būtų pasiekusi tokį lygį, kuriame yra dabar?

Anot A.Mikulski, darbdavys ir profsąjunga turi turėti vieną tikslą – saugus, patenkintas žmogus.

Policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas išreiškė mintį, jog organizacijoms svarbūs entuziastai, kurie susiburia, ieško sprendimo, o prireikus kartu gali apginti ne tik vieni kitus, bet ir savo lyderius.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė akcentavo, jog profesinės sąjungos veikloje pasitaiko ir „amerikietiškų kalnelių”, bet ne pakilimai, o būtent nusileidimai kaip tik ir sustiprina organizaciją, suteikia galimybę atrasti dar daugiau, keistis ir vėl kilti.

VAITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas šventės metu vykusioje diskusijoje sakė, kad mano, jog profesinė sąjunga tam tikra savanorystė, šiai veiklai reikia atsidavimo, tikėjimo ir geranoriškumo.

„Siekiant tikslų, pasitaiko atvejų, kad tenka paieškoti kelių ir sprendimų, tačiau aš tikiu, kad visada galima susitarti. Turiu galvoje, jog susitarti nepaminant bendro intereso, tikslų, kurie organizacijai svarbiausi. Prisipažinsiu, kad geriausia paskata veikti ir nesustoti, kai ima svirti rankos – išgirsti nario „ačiū”, kai jam padedi. Tai ir yra ta jėga, kuri skatina nesustoti, eiti, veikti, tai vidinis variklis, patvirtinantis ,kad eini teisinga kryptimi ir išties gali padėti žmonėms”, – kalbėjo VAITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas.

administrator