Pademonstravusi galią Kriminalinė žvalgyba neatlyžta – prašo dokumentų

  • 0 Comments
  • 1257 Views

Kalėjimų departamento Kriminalinė žvalgyba po praėjusią savaitę atliktos kratos Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinėje sąjungoje (toliau – ir VAITĮPS), vėl prašo pateikti tuos pačius dokumentus, kuriuos paėmė.

Pasak VAITĮPS pirmininko, profesinė sąjunga dės visas pastangas, kad ikiteisminis tyrimas vyktų sklandžiai bei greitai, ir geranoriškai bendradarbiaus su ikiteisminį tyrimą vykdančiomis  institucijomis. Tačiau iš ikiteisminį tyrimą vykdančios institucijos rašto, profesinė sąjunga nesupranta, kokių dokumentų yra prašoma. Dar didesnę nuostabą kelia tai, jog Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos veiksmai panašūs į  „būrimą kavos tirščiais“, nes įtariant dokumento klastojimu, niekas kitas, kaip pati, įtarimus profsąjungai pasėjusi institucija, ir turėtų žinoti, kokio konkretaus dokumento ieško.

„Tai rodo, jog profsąjungos atžvilgiu galėjo būti taikytos neadekvačios priemonės, kuriomis, galimai, buvo siekiama įbauginti profsąjungos narius ir suteršti profsąjungos reputaciją. Mūsų profesinė sąjungą stebi šį procesą ir yra pasirengusi suteikti visokeriopą pagalbą kolegoms, kurių veiklos skaidrumu neturime pagrindo abejoti. Nenormalu, kai profsąjungų veiklai galimai trukdo tie, kuriems teisingumas turėtų būti pamatinė vertybė. Tai, kas įvyko praėjusią savaitę, mes traktuojame kaip kišimąsi į profsąjungų veiklą, tai negali būti toleruojama“, – situaciją komentavo Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

LRITĮPS pirmininkas teigia, jog tiek jo vadovaujama, tiek ir kitos profesinės sąjungos pasigenda ir Teisingumo ministro pozicijos šiuo klausimu.

Pasak VAITĮPS pirmininko Vitalijaus Jagmino, iki šiol nėra aišku, kodėl krata atlikta  profsąjungos būstinėje, ko ieškojo Kriminalinė žvalgyba, ir apskritai, ar prokuratūros ir Kriminalinės žvalgybos veiksmai šiuo atveju yra teisėti.

Nutarimą atlikti kratą profesinė sąjunga jau apskundė teismui, o netrukus ketinama imtis aktyvių  veiksmų, apginti profesinės sąjungos  nepriklausomumą, kad vienas svarbiausių demokratinėje valstybėje – asociacijų laisvės principas – nebūtų paminamas.

„Nepasiduosime kažkokiems žaidimams, o tai kas vyksta panašu į siekį užtildyti nepatogius klausimus keliančią profesinę sąjungą“, – sakė V.Jagminas.

Profesinės sąjungos veiklą kontroliuoja jos išrinkta Kontrolės komisija, kuri tikrina, o gavusi skundus reaguoja, jeigu yra kokių nors pažeidimų. Šis savikontrolės įrankis Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinėje sąjungoje veikia sklandžiai.

Pasak VAITĮPS tarybos atstovų, kiekvienas narys gali kreiptis ir jo skundas dėl veiklos ar kažkokių pažeidimų, bus tiriamas objektyviai. Jeigu paaiškėtų, jog kokiems nors prieštaravimams, vidiniams nesutarimams ar ambicijoms, apie kuriuos profesinės sąjungos valdymo organai iki šiol nežino, spręsti pasitelkta prokuratūra ir kriminalinė žvalgyba, tai mestų dar didesnį šešėlį minėtų  įstaigų reputacijai, priverstų suabejoti jų skaidrumu bei kompetencija.

Nežiūrint bandymų trukdyti profsąjungų veiklai, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga kaip teikė paslaugas nariams iki šiol, taip jas teikia ir  teiks ateityje.

VAITĮPS visada laikėsi skaidrumo principo. Nepritarė ir niekada nepritars  vadovų savivalei ir sprendimams, kurie žalingi darbuotojams. Kėlė ir kels problemas, esančias įstaigose. Nesitaikstys su  neskaidrumu ar kažkokiais užkulisiniais vadovų susitarimais.

„Dėsime visas pastangas, kad apgintume darbuotojų interesus, atstovausime jiems net jei tai nepatinka įstaigų vadovams“, – sakė VAITĮPS pirmininkas V.Jagminas.

 

 

administrator