Pareigūnai NATO summit‘o metu bus aprūpinti sausu daviniu, vandeniu, o už viršvalandžius dalinai bus apmokėta

  • 0 Comments
  • 1255 Views

Šiandien vykusiame Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo komitete buvo aptarti du klausimai – policijos pareigūnų darbas NATO viršūnių susitiko metu bei pirmojo policijos komisariato  struktūros pokyčiai.

 Vilniaus apskrities vadovybė patvirtino, kad bus laikomasi gairių, kurias nustatė Policijos Generalinis komisaras. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Taip pat akcentavo, jog NATO viršūnių susitikimo metu nebus taikoma tokia darbo forma kaip budėjimas namuose.

Vadovybė informavo, jog visi pareigūnai, užtikrinantys viešąją tvarką svarbaus NATO viršūnių susitikimo metu bus aprūpinti sausu daviniu ir vandeniu –  1 sausas davinys skiriamas vienam budėjimui.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas pasidžiaugė, jog dirbantys pareigūnai turės galimybę papietauti, o pietų pertrauka bus įskaityta į darbo laiką. Tokį sprendimą vadovybė priėmė atsižvelgdama į renginio ypatingą svarbą.

NATO summit‘o metu veiks papildoma grupė, kurios funkcija bus pakeisti pareigūnus, kuriems prireiks trumpam atsitraukti. Tokiais atvejais, pareigūnas privalės informuoti atsakingą pamainos asmenį, kuris priims sprendimą, kaip sudaryti galimybę pareigūnui laikinai palikti darbo vietą.

Kilus neeilinėms situacijoms ar klausimams, pareigūnai taip pat privalės informuoti atsakingą asmenį, kuris padės išspręsti painias situacijas.

Kaip informavo Vilniaus apskrities VPK vadovybė, už viršvalandinį darbą, jeigu teks dirbti daugiau nei 40 val. per savaitę, pareigūnams bus kompensuojama.

Vilniaus apskrities vadovybė paprašė profesinės sąjungos, jeigu į jas kreipsis pareigūnai dėl kokių nors problemų, dirbant NATO viršūnių susitikimo metu, nedelsti ir kreiptis į vadovybę, kad klausimai ir problemos būtų sprendžiamos.

Lietuvos policijos pareigūnams NATO summit‘o metu talkins Latvijos ir Lenkijos pareigūnai.

Kitą klausimą – dėl Vilniaus pirmojo policijos komisariato struktūros – pristatė šio komisariato viršininkė Danutė Brazdeikienė.

Pagal naująją struktūrą, analogišką Vilniaus penkto policijos komisariato, pirmame komisariate būtų įsteigtas papildomas – trečias – skyrius bei papildomos skyriaus viršininko ir 2 vyriausiųjų specialistų pareigybės.

Komisariato viršininkė akcentavo, jog bendruomenės pareigūnai bus pavaldūs tiesiogiai komisariato viršininkui.

Struktūros pokyčiams pirmame policijos komisariate Valdymo komitetas pastabų neturėjo.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga padėkojo Vilniaus apskrities VPK vadovybei, jog jai iškėlus klausimą dėl priemokos negavusios pareigūnės, vadovybė išgirdo argumentus ir priėmė sprendimą skirti priemoką.

„Tai puikus bendradarbiavimo pavyzdys“, – sakė profesinės sąjungos pirmininkas V.Jagminas.

administrator

Leave A Comment