Pareigūnai žadėto atlyginimo augimo nepajuto

  • 0 Comments
  • 711 Views

Pareigūnų profesinės sąjungos teigia, jog, atlikusios pusės savo narių apklausą nustebo, jog vidaus reikalų ministrės pažadai dėl reikšmingo darbo užmokesčio augimo pareigūnams, atsižvelgiant į gautus rezultatus, prasilenkia su realybe.  Net 67 proc. apklausoje dalyvavusių pareigūnų netenkina darbo užmokesčio augimas, net 30 proc. jų darbo užmokestis nepadidėjo, 5 proc. apklaustųjų teigia, jog jų atlyginimas net sumažėjo.

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VAITĮPS) ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LRITĮPS) apklausa parodė, jog 30 proc.  pareigūnų atlyginimas nepadidėjo, 22 proc. – padidėjo iki 30 eurų, 21 proc. – iki 10 eurų, 12 proc. – iki 50 eurų, 5 proc. – iki 70 eurų, 4 proc. – iki 90 eurų, 2 proc. – iki 110 eurų, 2 proc. – iki 150 eurų; 1,8 proc. – nuo 150 iki 200 eurų.

67 proc. respondentų atlyginimo augimas netenkina ir tik 2 proc. – atlyginimo pokyčiu labai džiaugiasi.

„Pareigūnams dar nė negavus atlyginimų, vasario pradžioje vidaus reikalų ministrė suskubo surengti spaudos konferenciją ir pasigirti, jog  „statutinėse įstaigose nustačius darbo apmokėjimo sistemas, darbo užmokestis padidintas 60 proc. pareigūnų“. Tačiau tai, ką girdime mes iš kolegų pareigūnų, profesinės sąjungos narių nespinduliuoja to džiugesio, greičiau atvirkščiai, nes ne visų pareigūnų atlyginimai augo, o didesnės dalies, kurių augo – padidėjimas nežymus, ir jie tuo nepatenkinti“, – sakė VAITĮPS pirmininkas V.Jagminas,

Pasak VAITĮPS pirmininko, nors atlikta apklausa apėmė tik profesinės sąjungos narius, ji parodė tendencijas, koks iš tiesų yra plačiai iškomunikuotas „reikšmingas pareigūnų atlygio kilimas“.

LRITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas mano,  jog Vidaus reikalų ministerija transliuodama, jog   atlygis padidės nuo 100 iki 150 Eur suteikė nepagrįstų lūkesčių pareigūnams, ypač todėl pareigūnai jaučiasi apgauti.

„Neslėpsiu, pareigūnai giliai širdyje tikėjosi, jog atlyginimai augs ne mažiau nei 100 eurų, o pamatę algalapius tik numojo ranka. Jie ne tik negavo apčiuopiamai daugiau pajamų, bet dar  kartu su naujuoju Vidaus tarnybos statuto įsigaliojimu prarado dalį garantijų“ – sakė K.Pauliukas.

Apie nusivylimą, kuris jaučiamas pareigūnų bendruomenėje kalba ir VAITĮPS pirmininkas.

„Vidaus reikalų ministrė turėtų vienyti bendruomenę, rodyti lyderystę, bet tai, ką matome – nėra nei viena, nei kita. Ji arba nežino realios situacijos, arba kažkas ne taip su skaičiavimais įstaigose. Stumiant Vidaus tarnybos statutą vienas iš argumentų buvo, kad jį priėmus didės darbo užmokestis pareigūnams. Tačiau policijos bendruomenėje pastebėjome, jog tie pareigūnai, kurie turi daugiausia darbo ir funkcijų, realybėje turi pasitenkinti tik pažadais apie algų didėjimą“, – sakė V.Jagminas.

Profesinės sąjungos  ir toliau domėsis kaip ir kiek kyla atlyginim as ir kada bei ar iš tiesų bus įgyvendinti ministrės pažadai.

administrator

Leave A Comment