Pareigūnas buvo užpultas nuteistųjų, prokuratūra nusikalstamos veikos neįžvelgė

  • 0 Comments
  • 1388 Views

Baigiantis 2019 –iesiems, Pravieniškų pataisos namuose –atvirojoje kolonijoje įvyko incidentas, kai darbo metu, vykdydamas savo funkcijas, buvo užpultas pareigūnas. Ikiteisminis tyrimas, pradėtas po šio įvykio, nutrauktas, Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus prokurorei nusprendus, jog įtariamųjų veiksmai, nors ir negali būti pateisinami, nesudaro baudžiamajame įstatyme numatytos nusikalstamos veikos pagal Baudžiamojo kodekso 286 str. sudėties.

Tyrimas nutrauktas, o pareigūną užpuolusiems nuteistiesiems, kaip bausmė, bus pritaikytos  Pravieniškių pataisos namų –atvirosios kolonijos vadovybės skirtos drausminės atsakomybės priemonės.

Primename, kad 2019 m. gruodžio 20 d. apie 18.30 val. Pravieniškių Pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje 1-ame sektoriuje, 2 būrio 1 aukšto koridoriuje nuteistieji, siekdami, kad Saugumo valdymo skyriaus jaunesnysis specialistas nesučiuptų su neteisėtai permestu paketu bėgančio nuteistojo, panaudojo jėgą, pribėgę iš nugaros sugriebė pareigūną už pečių, laikė prispaudę, o galiausiai bloškė ant žemės. Užpultas pareigūnas iš užpuolikų gniaužtų išsilaisvino pats, nors po smūgio ant žemės ir pajuto stiprų skausmą juosmens srityje, pranešė apie užpuolimą kolegoms ir po incidento praėjus kelioms valandoms buvo išleistas į Kauno klinikas.

Nors,  laimei, pareigūnas nepatyrė sunkesnių sužalojimų ar lūžių, visgi po incidento atsiradusius stiprius nugaros skausmus jam teko malšinti gydytojų paskirtais vaistais, gydyti pasitelkiant fizioterapiją ir reabilitaciją.

Prokurorės priimtą nutarimą nukentėjęs pareigūnas apskundė Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus vyriausiajam prokurorui.

Skundžiamame nutarime konstatuota, jog ikiteisminiame tyrime nėra surinkta pakankamai duomenų, kurie leistų daryti išvadą, kad nukentėjusysis dėl įtariamųjų fizinį poveikį darančių veiksmų patyrė skausmą, o su tokiu teiginiu nukentėjęs pareigūnas nesutinka.  

Apskųsdamas nutarimą aukštesniam prokurorui, pareigūnas tikisi  įrodyti, kad nors tiesioginių smūgių nebuvo, visgi fizinį skausmą ir smurtą dėl nuteistųjų veiksmų jis patyrė.

Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko, keista, kad ikiteisminis tyrimas nutrauktas.

„Puikiai suprantame, jog vienareikšmės teismų praktikos panašaus pobūdžio bylose nėra, visgi, mano nuomone, tai, kad taip pasielgę nuteistieji nesulaukia teisinių pasekmių, augina nebaudžiamumo jausmą. Ar turėtume suprasti , jog jeigu nebuvo smūgio, nebūta ir smurto? Kita vertus, kaip tikėtis, jog į bausmių vykdymo sistemą ateis dirbti jauni žmonės, kai atliekant pareigas ir susidūrus su smurtu, užpuolimu, kas tikėtina, dirbant tokį darbą, nei teisėtvarkos institucijos, nei įstatymai jų neapgins. Nenormalu, kad nuteistieji priešinasi ar smurtauja prieš pareigūnus, įstatymai, mano manymu, turėtų būti tokie, jog net nekiltų noras taip pasielgti. Nors įvykis užfiksuotas vaizdo kameromis, matomi nuteistųjų ir pareigūno veiksmai, ikiteisminio tyrimo institucija sako, kad nusikalstamos veikos nėra. Man ir profesinės sąjungos bendruomenei tai neatrodo normalu“- sakė Kęstutis Pauliukas.

administrator