Pareigūnų išbandymas: fiziniai normatyvai per kaitrą, stebint medikui be licencijos

  • 0 Comments
  • 1672 Views

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinę sąjungą (toliau – LRITĮPS) pasiekė informacija, jog š.m. birželio 3 ir 5 dienomis fizinio pasirengimo normatyvų neišlaikė apie 30 proc. Alytaus pataisos namų pareigūnų. Apie tai pareigūnai sužinojo praėjusią savaitę.

Priežasčių, kodėl pareigūnų įvertinimai tokie prasti, gali būti ne viena.

Birželio 3 ir 5 dienomis Alytuje termometro stulpelis perkopė  33 laipsnius karščio, o normatyvų laikymas vyko po pietų, kai saulė pačiame aukščiausiame taške, jos „piko“ metu, stebint ne medicinos slaugytojai, kaip tai būdavo įprasta, o Sveikatos priežiūros skyriaus vedėjui, kuris nė neturi medicinos licencijos ir  į kurio pareigas įeina nuteistųjų,o ne pareigūnų, sveikatos priežiūra.

Tačiau dėl prastų fizinių normatyvų rezultatų kalti ne vien karščiai. Paaiškėjo, kad sportuoti darbo metu gali ne visi šios pataisos įstaigos darbuotojai. Šią problemą jau keleri metai, susitikimų su Alytaus pataisos namų vadovybe metu, kelia profesinės sąjungos atstovai, prašydami sudaryti vienodas galimybes visiems pareigūnams sportuoti. Tačiau šie prašymai liko neišgirsti.

Šiais metais vykę fizinio pasirengimo normatyvai parodė, jog visiems pareigūnams, nepriklausomai nuo jų laipsnio, sportuoti būtina. Tuo pasirūpinti privalėtų vadovybė, sudarydama galimybes ir skatindama sportuoti.

Kaip papasakojo LRITĮPS atstovė Alytaus pataisos namuose Jurgita Mansevičienė, Alytaus pataisos pareigūnams, išskyrus jaunesniąją grandį, dirbantiems pirmadienį-penktadienį, t.y. ne pamaininį darbą, leidžiama sportuoti pirmadieniais nuo 15 iki 17 val., o treniruotė įskaitoma į darbo laiką. Paprašius leisti tuo metu sportuoti ir jaunesniosios grandies pareigūnams, profesinių sąjungų atstovė išgirdo, jog žemesniosios grandies pareigūnai sportuoti nori vien tik tam, kad susidarytų viršvalandžiai. Ankstesnė pataisos namų vadovybė nesileido į diskusijas dėl galimybių sportuoti jaunesniesiems specialistams.Tuo tarpu dabartinis pataisos namų vadovas sutiko su profesinės sąjungos atstovais, kad tai, jog dalis pareigūnų negali sportuoti darbo metu, yra problema ir pažadėjo ją aptarti liepos 26 d.

Normatyvų neišlaikiusieji pareigūnai turės galimybę laikyti juos pakartotinai, praėjus ne mažiau nei vienam mėnesiui ir ne daugiau nei trims mėnesiams po pirmojo bandymo. Pagal Vidaus reikalų ministro įsakymu patvirtinto  „Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio pasirengimo reikalavimai ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo tvarkos“ aprašo 38 punktą, jei tikrinant pakartotinai pareigūno fizinis pasirengimas neatitinka fizinio pasirengimo reikalavimų, jiems Statute nustatytais atvejais rengiamas neeilinis tarnybinės veiklos vertinimas.

administrator