Pasieniečiai: Migracijos problemos sprendimas – pokyčiai politikoje

  • 0 Comments
  • 760 Views

Po Europos Tarybos pirmininkės Ursulos Von der Leyen vizito Lietuvoje ir pažadų skirti dar daugiau lėšų Lietuvos valstybės sienos apsaugai, Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa sako, jog tikėjosi ryžtingesnių bendrijos sprendimų ir neišgirdo nė žodžio apie tai, jog ateityje siekiant išvengti panašių situacijų bus keičiama migracijos politika.

Pasak šios profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo Žygimanto Kalpoko, siekiant apginti Europos Sąjungos puoselėjamas pagrindines vertybes ir nacionalinį saugumą pirmiausia turi būti peržiūrėta ES plėtojama migracijos politika ir su tuo susijusios priemonės, užkertant galimybę piktnaudžiauti prieglobsčio procedūra, ir žinoma – stiprinti ES išorines sienas.

„Europa „prisižaidė“ stengdamasi būti geradare, kuri kiekvieną priglaus ir suteiks pagalbą. Prieglobsčio procedūros biurokratizavimas pasiekė lubas ir dabar visas tas aparatas braška per siūles, o priimti ryžtingus sprendimus delsiama. Mūsų politikai turėtų geriau padirbėti Briuselio koridoriuose, kad įtikintų ir įrodytų migracijos politikos pokyčių būtinybę“, – mano Ž.Kalpokas.

Anot Rimanto Liepos, piniginės injekcijos valstybės sienos apsaugai ir sienos priežiūrai, žinoma, reikalingos, tačiau nors dabar pati aštriausia – migracijos problema, reikia nepamiršti ir kitų – ne ką menkesnių – tai galima ir narkotikų, ir ginklų, ir branduolinių medžiagų, ir tabako gaminių kontrabanda.

„Saugodama išorinę sieną, Lietuva kartu saugo ir ekonominę Europos erdvę nuo minėtų daiktų bei medžiagų patekimo. Spartesnis fizinio barjero įrengimas – spręstų ir šias problemas, todėl ES prisidėjimas gerokai paspartintų procesą, o išlaidos – greitai su kaupu atsipirktų, palyginus su tais nuostoliais, kuriuos patiria ES ir kiekviena valstybė su tokiais migrantų srautais. Tik atrodo, jog politikai Europoje labai siaurai supranta grėsmes, kylančias iš agresorėmis įvardinamų valstybių“, – kalbėjo R.Liepa.

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos nuomone, Europos Sąjungos išorinę sieną, turi saugoti  visa Europa bendrai, skirdama tam pakankamai lėšų, o ne finansinius „kaištukus“ ir pasitelkti efektyvias, ilgalaikes priemones, fizinis barjeras ir rimti pokyčiai migracijos politikoje – vieni iš pagrindinių.

administrator