Pasirašyta Kolektyvinė sutartis

  • 0 Comments
  • 1059 Views

Šiandien „Regitra“ generalinis direktorius ir „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas pasirašė naują Kolektyvinę sutartį, kuri įsigalios nuo  2024 sausio 1 d.

Po ilgų derybų naujoje Kolektyvinėje sutartyje nustatytos papildomos naudos ne tik visiems įmonėje dirbantiems darbuotojams, bet ir profesinės sąjungos nariams.

Aiškinantis darbo pareigų pažeidimo faktą nuo šiol komisijos, tiriančios darbuotojo galimai padarytą pažeidimą, veikloje nario teisėmis dalyvaus profesinės sąjungos atstovas.

Be atvejų numatytų Darbo kodekse papildomai nustatyta, jog kai mažinamas įmonės darbuotojų skaičius, esant vienodai kompetencijai, pirmenybę būti paliktiems darbe, taip pat turi darbuotojai, kurie augina neįgalų vaiką arba vieni augina vaikus (įvaikius) iki 18 metų ir darbuotojai, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus liko ne daugiau kaip 5 metai.

Numatytos 3 ir 4 darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinės kompensacijos tiems darbuotojams, kurie iš darbo išeina šalių sutarimu, įgijus teisę į visą senatvės pensiją. Išeitinės kompensacijos dydis priklausys nuo nepertraukiamas darbo stažo įmonėje. Virš 10 metų dirbantiems darbuotojams nustatyta 3 jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka, o turintiems darbo stažą virš 20 metų – 4 vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka.

Jubiliejaus proga bus mokama 400 Eur. vienkartinė išmoka darbuotojui, kuris įmonėje išdirba 10 metų.

Profesinės sąjungos nariai, narystę “Regitra” darbuotojų profesinėje sąjungoje deklaravę ne mažiau kaip 2 metus, ir turintys 2 metų darbo stažą įmonėje prie atostogų gaus papildomą apmokamą 1 atostogų dieną, o esantys profesinėje sąjungoje 2 metus ir turintys nepertraukiamą 5 metų darbo stažą įmonėje gaus papildomas apmokamas 2 atostogų dienąs.

Kolektyvinėje sutartyje numatytos ir papildomos laisvos dienos, kurioms nereikės pateisinimo. Jos skirtos sveikatai pasitikrinti, slaugyti vaiką iki 16 metų, ar trumpalaikės ligos atveju – iki2 darbo dienų per kalendorinius metus.

Naujiena, jog savanorystei skatinti bus sudaroma galimybė 1 darbo dieną per metus (suderinus su darbdaviu) dalyvauti Įmonės organizuojamose ir darbuotojų inicijuotose savanorystės akcijose.

Reikšmingai didėja (nuo 1200 iki 3000 Eur.) vienkartinė Darbdavio įmoka, skirta profesinės sąjungos socialinėms reikmėms.

Pasak „Regitra“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Evaldo Plokščio, pirmą kartą Kolektyvinėje sutartyje numatytos papildomos garantijos išskirtinai profesinės sąjungos nariams, savanorystei.

„Derybos dėl Kolektyvinės sutarties buvo produktyvios. Abiem pusėms teko ir dėl kai kurių nuostatų nusileisti, ir dėl kai kurių – pakovoti. Tikimės, kad darbuotojai pajus sutarties naudą“, –  sakė E.Plokštys.

administrator

Leave A Comment